Od jutra można składać wniosek o 300 plus. Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze, warunki są bezwzględne

Od jutra można składać wniosek o 300 plus. Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze, warunki są bezwzględne Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Wielu rodziców martwiło się, że 300 plus w tym roku nie będzie wypłacane. Wszystko przez kryzys związany z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu koronawirusa. Urzędnicy uspokajają - pieniądze są, będą wypłacane na czas, a od dziś można już składać wnioski. Warto pamiętać, kto nie może liczyć na dodatkową gotówkę.

300 plus wpłynie na konto podane przez rodziców jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021, jeśli złożą wniosek już od jutra. Niestety, niektóre pociechy nie łapią się na dofinansowanie od rządu.

Rodzice powinni wiedzieć, czy pieniądze należą się akurat ich dzieciom

300 plus to świadczenie, które pobierać mogą rodzice mający dzieci w wieku szkolnym. Pieniądze przysługują na każde z nich, a zarobki opiekunów prawnych nie są brane pod uwagę. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup książek, wyprawki, pomocy naukowych, ale nie tylko - nikt nie sprawdza, czy aby na pewno 300 plus zostało wydane na cele związane ze szkołą.

"Dobry Start" zwany potocznie programem 300 plus należy się raz w roku każdemu dziecku, dopóki nie ukończy ono 20. roku życia. Co ważne, liczy się wiek, a nie placówka - w związku z tym ze świadczenia mogą też skorzystać uczniowie szkół dla dorosłych oraz policealnych. Dla dzieci niepełnosprawnych wypłacanie pieniędzy trwa o 4 lata dłużej, czyli aż do ukończenia przez nie 24. roku życia.

300 plus nie dla jednej grupy uczniów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ważne, świadczenie nie przysługuje osobom, które podjęły naukę na uniwersytecie lub innej uczelni wyższej. Nawet, jeśli uczeń stanie się studentem w wieku np. 19 lat, to jego rodzice ani on nie otrzymają 300 plus. Nie tyczy się to jednak osób wymienionych wyżej - uczniów szkół policealnych i dla dorosłych. Oni pieniądze dostaną, jeśli podjęli nowy tryb nauczania w wieku 19 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent Duda przyznaje: "Sytuacja jest straszna". Zostanie uruchomiona większa niż standardowo pomoc dla poszkodowanych

2. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

Wnioski o 300 plus można składać już od jutra, 1 lipca. Pamiętajmy, że od tego terminu są możliwe tylko w formie elektronicznej. Z kolei wnioski w wersji papierowej można składać od 1 sierpnia. Warto zadbać o to wcześniej - jeśli do końca listopada rodzic nie poinformuje urzędu, że chce świadczenie na dziecko, później już go nie dostanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miarka się przebrała, Magda Gessler nie powstrzymała wściekłości. Poszło o jej wygląd, padły mocne słowa
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Od dzisiaj zmieniają się ceny w polskich sklepach. Wiele rzeczy mocno zdrożeje
  4. Najsmutniejsze możliwe doniesienia z Polski. Nie żyje dwójka malutkich dzieci, tragiczna śmierć
  5. Sprawa Magdaleny Żuk nagle powraca. Prokuratura wydała ważny komunikat
  6. Anna Jantar zanim odeszła, odkryła wstrząsającą rzecz. Nie miała łatwo

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News