300 zł szkolnej wyprawki to o wiele za mało? Rodzice publikują paragony, koszty są kilkukrotnie większe

300 zł szkolnej wyprawki to o wiele za mało? Rodzice publikują paragony, koszty są kilkukrotnie większe Źródło: .

300 plus to program, który ma wesprzeć rodziców w szkolnych wydatkach swoich pociech. Jednak jak się okazuje, ta kwota może być o kilka razy za mała, niż wymagają tego potrzeby. Rodzice dzieci, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny, publikują paragony z zakupów szkolnych.

300 plus jest świadczeniem wypłacanym rodzicom dzieci, którzy uczęszczają do szkoły. Dobry Start jest przeznaczony na każde dziecko, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Nie ma również ograniczeń dotyczących dochodu. Jak się okazuje, kwota jest zdecydowanie za mała, aby pokryć wszystkie koszty, związane z wyprawką dziecka do szkoły. 

300 plus to za mało 

Rodzice, których dzieci właśnie rozpoczęły rok szkolny, w zdecydowanej większości stwierdzają, że tegoroczne wydatki związane z wyprawką są koszmarnie wysokie. W szczególności odczuwają to osoby, których dzieci zaczynają edukację na etapie szkoły średniej. Zakup podręczników, zeszytów i wielu innych niezbędnych artykułów to wydatek wielokrotnie większy niż 300 zł. 

Okazuje się, że zakup nowych podręczników to wydatek ponad 600 zł. W niektórych przypadkach jest to już prawie 1000 zł. Rodzice zaczęli publikować paragony z zakupów szkolnych. Jeden z takich paragonów udostępniła na swoim profilu na portalu społecznościowym znana z programu "Superniania" Dorota Zawadzka, psycholog. Wydatek za same książki opiewał na kwotę 924 zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielu internautów jest poirytowanych obecną sytuacją. W najgorszym położeniu znaleźli się licealiści tegorocznych klas pierwszych, którzy nie mogą odkupić podręczników od starszych kolegów. Po rewolucji w systemie edukacji i wprowadzeniu nowej podstawy programowej, każdy pierwszoklasista musi posiadać nowe książki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- Gdzie te czasy w których miałam książki po starszym o 8 lat bracie - pisze na facebookowym profilu Doroty Zawadzkiej internautka Angelika.

- U mnie bez językowych i geografii wyszło prawie 700 (w jednej z tańszych księgarni internetowych). Językowe do angielskiego i niemieckiego to około 160-200 zł - skomentowała kolejna osoba. 

Obecny rok dla rodziców uczniów pierwszych klas liceów jest niezwykle stresujący. Najpierw nerwowe oczekiwanie na miejsce w szkole, po zawirowaniach w reformie edukacji, a teraz coraz większe wydatki związane z wyprawką szkolną. Z badania Deloitte wynika, że rodzice w tym roku szkolnym na wyprawkę wydadzą średnio 1700 zł - wliczając w tę kwotę podręczniki, przybory szkolne i odzież. 

Facebook/ Dorota Zawadzka

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

źródło: Fakt

Następny artykuł