300 plus także dla dorosłych. Wiadomo już, komu się należy i od kiedy

300 plus także dla dorosłych. Wiadomo już, komu się należy i od kiedy Źródło: pixabay/gosiak1980

300 plus dostaną teraz nie tylko dzieci. Program "dobry start" zostaje rozszerzony i grono beneficjentów znacznie się zwiększy. Teraz pieniądze na "wyprawkę szkolną" dostaną także osoby, które ukończyły 18 lat.

300 plus zostaje rozszerzone przez obecny rząd. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniło kryteria korzystania z programu socjalnego "Dobry Start", który miał wspomóc uczniów rozpoczynających rok szkolny. Teraz można otrzymać świadczenie, mając już dawno ukończone 18 lat.

300 plus także dla dorosłych. Ministerstwo rozszerza swój program

Zmiany w programie wejdą w życie od 1 sierpnia - od tego dnia będzie można składać wnioski o przyznanie pieniędzy. Do tej pory o przyznanie środków mogli ubiegać się tylko uczniowie, którzy nie skończyli 18 lat. Po zmianach program obejmie także osoby uczące się w szkołach policealnych i placówkach dla dorosłych. Ze świadczenia będą mogli skorzystać przez dwa lata od "osiemnastki", bo do ukończenia 20 roku życia. Resort rodziny i pracy uwzględnił także osoby niepełnosprawne, które skorzystają z programu "Dobry Start" aż do osiągnięcia wieku 24 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

300 plus nie dla wszystkich. Kilka dziur w programie

Co prawda program został rozszerzony, ale znalazło się w nim kilka błędów, mogących wykluczyć potencjalnych beneficjentów. We wniosku trzeba podać, do jakiej szkoły uczęszcza dziecko. Problem w tym, że w wielu gminach wciąż nie zamknięto rekrutacji do liceów. Spowodowane jest to oblężeniem szkół średnich przez absolwentów 8 klasy podstawówki oraz 3 klasy gimnazjum.

Do sprawy odniósł się dyrektor poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała. Poinformował, żeby rodzice nie składali wniosków, dopóki dzieci ostatecznie nie zakwalifikują się do szkół. Termin dostarczenia wniosków upływa z końcem listopada, więc do tego czasu już wszyscy powinni być zakwalifikowani do swoich szkół. Oznacza to jednak, że pieniądze trafią do rodziców ze sporym opóźnieniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  4. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  5. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze
  6. Dzieci żegnały się z umierającą mamą. Spojrzały na tatę i zamarły, coś strasznego
     

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News