Mimo, że w Europie ślub dorosłego mężczyzny z nieletnią dziewczynką to coś co społeczeństwu nie mieści się w głowach, to na świecie – w tym głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie – nie jest już niczym nadzwyczajnym. Jedna z duńskich fundacji postanowiła zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem poprzez dosyć szokujący – przynajmniej dla rodziców – eksperyment. 

Według raportu „A Profile of Child Marriage in Africa” obecnie aż 34% nieletnich dziewczynek w Afryce i na Bliskich Wschodzie jest wbrew własnej woli wydawane za mąż za dorosłych mężczyzn. Jak prognozuje organizacja, do 2050 roku liczba wczesnych małżeństw wzrośnie ze 125 do 310 milionów.

Z tego też powodu duńska fundacja broniąca praw dzieci w Afryce postanowiła zwrócić uwagę Europejczyków na tragiczny los małych małych dziewczynek z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W sieci został opublikowany spot, na którym możemy zobaczyć reakcje rodziców na oświadczyny 30-letniego mężczyzny, który chciał poślubić ich 12-13-letnie córki. Wszyscy zapytani ojcowie byli w szoku, że w ogóle ktoś odważył się zadać takie pytanie. Wszyscy również odmówili.

Jak jednak wskazuje fundacja, na takie wsparcie rodziców nie mogą liczyć dziewczynki z Afryki i Bliskiego Wschodu.

https://www.youtube.com/watch?v=-ojiiVzbhlw

bh

...

Zobacz również