30% boi się zwycięstwa Dudy, 25% Korwin-Mikkego (Sondaż)
Wiadomości Pikio - 1 Maja 2015

30% boi się zwycięstwa Dudy, 25% Korwin-Mikkego (Sondaż)

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRIS, aż 30 procent Polaków boi się zwycięstwa Andrzeja Dudy. Na drugim miejscu nie jest prezydent Komorowski, a Janusz Korwin-Mikke, którego prezydentury obawia się 25% obywateli. 

Prezydent Bronisław Komorowski zajął w badaniu IBRIS trzecie miejsce. Perspektywa jego kolejnej kadencji budzi strach u 23% Polaków. Tuż za niechlubnym podium jest Janusz Palikot, którego obawia się 19% respondentów. Piąte miejsce w rankingu należy do Magdaleny Ogórek (13 proc.), a kolejne do Pawła Kukiza, któremu wielce niechętnych jest 11 proc. respondentów. 8 proc. badanych obawia się zwycięstwa Jacka Wilka a po 7 procent "oddało głos" na Adama Jarubasa oraz Mariana Kowalskiego. Stawkę zamykają Grzegorz Braun (6 proc.) oraz Paweł Tanajno (6 proc.) Ci ostatni zapewne tym razem cieszą się z bycia na samym końcu sondażu. Badanie wskazuje również na to, że co czwarty Polak nie obawia się zwycięstwa żadnego kandydata.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News