Wyborcy rozszarpią PiS! 3 mln dzieci BEZ 500 plus

Wyborcy rozszarpią PiS! 3 mln dzieci BEZ 500 plus Źródło: fot. wikipedia.org

Projekt 500 plus podczas kampanii wyborczej w 2015 roku stał się przewodnim punktem zapowiadanych zmian, które miał wprowadzić PiS po wygranych wyborach. Teraz  wychodzi na jaw, że to, co obiecywali w wyborach, nie do końca pokrywa się z rzeczywistością, wielu wyborców jest wściekłych na władzę.

Projekt 500 plus rozpoczął socjalną politykę rządu PiS, teraz oprócz tego świadczenia dochodzi jeszcze jedno, a mianowicie 300 plus dla polskich uczniów. Podczas wyborów PiS ogłaszał, że pieniądze dostanie każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Oczywiście opozycja krzyczała głośno, że to niemożliwe przy obecnych funduszach, jednak PiS trwał przy swoich założeniach. Niestety jak się okazało, ich własny projekt znacząco przerósł założenia.

Wyborcy są wściekli za 500 plus

Nie ulega wątpliwości, że projekt dla PiS okazał się ogromnym sukcesem, znacząco się przyczyniając do kolosalnego zwycięstwa w wyborach. Jednak często zapominamy, że 500 plus w pierwszych założeniach miało wyglądać zgoła inaczej, niż jak funkcjonuje teraz. Dla przypomnienia o świadczenie mogą się starać wszyscy, którzy posiadają dwójkę lub więcej dzieci bez względu na wysokość zarobków. Świadczenie wynosi wtedy po 500 złotych, na każde dziecko zaczynając od drugiego, czyli nieliczone jest to pierwsze. No, chyba że nasze dochody na osobę nie przekraczają 800 złotych. Jeżeli spełniamy ten warunek to pieniądze mamy wypłacane również za pierwsze lub jedyne dziecko. Nie pokrywa się to jednak z obietnicami PiS, którego przedstawiciele głośno mówili, że pieniądze dostanie każde dziecko. Nie wspominali nic o warunku odnośnie do dochodu na osobę w rodzinie. Teraz fakt ten jest bardzo często wykorzystywany przez opozycję, która zapewnia, że jak oni przejdą do władzy, to pieniądze dostanie każdy.

Ile osób ominęło 500 plus?

Z takim właśnie pytaniem na początku czerwca wyszła Krystyna Szumilas, która w interpelacji skierowanej do resortu rodziny i pracy pytała m.in. ile dzieci w wieku od 0 do 18 lat, nie dostaje pieniędzy z tytułu 500 plus. Te liczby wielu wyborców wprawiły w gniew i osłupienie. Z odpowiedzi wynika, że w 2018 roku 3,725 mln dzieci, czyli 53,8% wszystkich pociech przed 18 rokiem życia otrzymuje  500 plus. - Pozostałe 46,2 proc., to jest 3,2 mln dzieci, nie otrzymuje świadczenia, co nie oznacza, że nie korzysta z programu, albowiem rodzina w której się wychowuje może uczestniczyć w programie a świadczenie wychowawcze pobierane jest np. na jedno z dwójki dzieci lub na czwórkę z piątki dzieci - dodaje wiceminister Bartosz Marczuk. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono kulisy zamkniętego spotkania PiS. Nic dziwnego, że nie wpuścili mediów
  2. Miliony Polaków przerażone. Wejście tej ustawy w życie jeszcze nigdy nie było tak blisko
  3. Każdego roku ta choroba zabija wiele milionów kotów. Uchroń swojego ulubieńca
źródło: tvn24bis.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News