Jakie sklepy będą otwarte 3 maja? W tym dniu wszyscy mają wolne

Jakie sklepy będą otwarte 3 maja? W tym dniu wszyscy mają wolne Źródło: pxhere.com

3 maja - sklepy tego dnia będą pozamykane. To przecież ważne święto państwowe i kościelne. Czy jeśli zapomnimy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość zapasu, uda nam się coś znaleźć? Sprawdzamy jakie sklepy mogą pozostać otwarte tego dnia.

3 maja - sklepy i galerie handlowe zamkną swoje drzwi przed klientami. Czy dla zapominalskich jest jakiś ratunek, czy będą skazani na przymieranie głodem i brak możliwości zrobienia zakupów? Może się okazać, że jest sposób, aby kupić coś nawet w dzień wolny od pracy...

3 maja - wolne od pracy. Co to za święto?

W kalendarzu znajdziemy wiele większych i mniejszych świąt, więc trudno pamiętać o nich wszystkich. 3 maja jest jednak w Polsce świętem dość niezwykłym - łączy bardzo ważne święto państwowe z istotnym świętem dla Kościoła katolickiego na ziemiach polskich. Tego dnia państwo polskie obchodzi Święto Narodowe Trzeciego Maja - czyli rocznicę uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w Polsce. Jest to ważne święto polskiej demokracji i okazja do uświadomienia sobie, jak daleką i wyboistą drogę przeszła polska państwowość.

Dodatkowo, Kościół katolicki w Polsce obchodzi tego dnia święto Maryi Panny Królowej Polski. Jest to uroczystość na pamiątkę powierzenia losów Polski pod opiekę Matki Boskiej przez Jana Kazimierza i bardzo ważna uroczystość dla polskich katolików, gdyż przypomina im o historycznym połączeniu polskiej historii z historią Kościoła.

3 maja - sklepy pozostaną otwarte? Możemy się rozczarować

Długie weekendy często są okazją do wyjazdów lub spotkań z rodziną i znajomymi. W takich momentach może się okazać, że musimy złożyć awaryjną wizytę w sklepie. Czy uda nam się to 3 maja? Niestety, według ustawy, święto Konstytucji Trzeciego Maja jest świętem wolnym od pracy. Oznacza to, że sklepy tego dnia będą zamknięte, więc nie będziemy mogli zrobić zakupów. Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy wcześniej!

3 maja - Żabka znalazła sposób. Jakie sklepy będą otwarte?

Okazuje się, że nawet osoby, które zapomną o zakazie handlu 3 maja nie muszą martwić się o to, że będą skazani na przymieranie głodem. Pomimo ograniczeń w handlu, będziemy w stanie znaleźć w to święto otwarte sklepy - jest to strategia, której uczą wprowadzone niedawno niedziele wolne od handlu. Jak w takim razie znaleźć działające tego dnia placówki? Oto praktyczna ściąga miejsc otwartych w dni z zakazem handlu:

 • sklepy prowadzone przez właścicieli i ich rodziny
 • placówki gastronomiczne
 • urzędy i placówki pocztowe (czyli też Żabki!)
 • sklepy na lotniskach, w dworcach i strefach wolnocłowych
 • sklepy z prasą, biletami i pamiątkami
 • stacje benzynowe
 • sklepy z artykułami tytoniowymi

Wydaje się więc, że nawet 3 maja znajdzie się sporo miejsc, gdzie będziemy w stanie kupić najpotrzebniejsze artykuły.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Gdzie w Polsce można pojechać na długi weekend? Najlepsze pomysły
 2. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi
 3. Jaka pogoda czeka nas w długi weekend? Warto wyjechać
 4. Na majówkę za granicą? Świetny pomysł, tylko gdzie?
 5. Jakie święto jest 3 maja? To nie tylko uroczystość państwowa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News