3 lata za obrazę geja, 5 za groźby. PO przyspiesza prace nad projektem
Wiadomości Pikio - 28 Lipca 2015

3 lata za obrazę geja, 5 za groźby. PO przyspiesza prace nad projektem

Sejm zajmie się projektami, które przyznają większą ochronę mniejszościom seksualnym. Być może nowe prawo zostanie uchwalone jeszcze w tej kadencji Sejmu.

TVP Info podało, że Platforma Obywatelska postanowiła przyspieszyć prace nad projektami autorstwa SLD oraz Ruchu Palikota, więc jest wysoce prawdopodobne, że Sejm uchwali prawo jeszcze w tej kadencji. Partia Ewy Kopacz tłumaczy, że opóźnienia wynikają z problemów proceduralnych. Ma ono zapewnić gejom oraz osobom transseksualnym większą ochronę przed zniewagami. Tym samym mniejszości seksualne uzyskałyby przywilej w postaci szczególnego traktowania przez prawo w przypadku zniewag oraz gróźb. Mniejszości seksualne byłyby traktowane jak mniejszości narodowej, etniczne oraz wyznaniowe i nie musiałyby wnosić prywatnego aktu oskarżenia. Projekt, którym obecnie zajmuje się podkomisja zakłada bowiem, że za znieważenie osoby ze środowisk LGBT groziłyby trzy lata pozbawienia wolności. W przypadku groźby kara podnosiłaby się aż do 5 lat. Oznacza to, że Platforma Obywatelska wraz z SLD i Twoim Ruchem mogą " na ostatnią chwilę" przeforsować prawo, które zbliży do partii rządzącej część wyborców o lewicowych poglądach. Politycy PiS twierdzą, że to kolejny raz, kiedy PO puszcza oczko do lewej strony elektoratu.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News