Sąd w Idaho skazał 3 uchodźców w wieku 7, 10 oraz 14 lat za uwieczniony na filmie bestialski gwałt na niepełnosprawnej 5-latce. Media nie wiedzą jednak nic o długości oraz warunkach wyroku oraz potencjalnej kary, gdyż sędzia… zakazał mówić o tym publicznie. To już kolejny w USA przypadek wyciszania sprawy dotyczącej napastowania seksualnego lub napaści na takowym tle.

Dwóch oprawców pochodzi z Iranu, jeden do Stanów Zjednoczonych przybył z Sudanu. To, co zrobili, szokuje opinię publiczną na całym świecie. Zwabili oni niepełnosprawną umysłowo 5-latkę do pralni, gdzie rozebrali ją oraz brutalnie zgwałcili. Jeden z nich nagrał nawet całe zajście. Stanęli oczywiście przed sądem, jednak zakazał on mówienia publicznie o wydanym wyroku, co jeszcze bardziej rozwścieczyło internautów.

Przepraszam, ale nakaz sądowy zabrania mi dyskutowania nad tym, co działo się w postępowaniu. Jest to sprawa dotycząca nieletnich, która z natury stanowi zamknięty proces, a sędzia jasno stwierdził, że ktoś, kto dyskutuje o tym w mediach, zostanie ukarany. Przepraszam, ale mam związane ręce. Mogę tylko powiedzieć, że rodzice nie byli zadowoleni z wyników tej sprawy. Były szczególnie zdenerwowani powtarzanymi przez prokuratora w mediach argumentami broniącymi małoletnich oskarżonych, bez skupiania się na ofierze. Nie mogę już więcej powiedzieć – ogłosił adwokat reprezentujący rodzinę dziewczynki. W Stanach Zjednoczonych pojawiło się już wiele głosów, które twierdzą, iż zachowanie sędziego było po prostu złamaniem konstytucji. Jak się jednak okazuje, podobne przypadki miały już miejsce w przeszłości. Szczególnie w sprawach, w których sądzono napastników winnych gwałtów, czy napastowania seksualnego.

...

Zobacz również