Andrzej Duda podczas wczorajszego spotkania z Mateuszem Morawieckim postanowił o organizacji państwowego pochodu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza miała zastąpić zdelegalizowany przez prezydent stolicy Marsz Niepodległości. Sąd uchylił jednak jej decyzję.

Andrzej Duda, by nie dopuścić do nieobecności na ulicach Warszawy żadnej bliskiej mu ideologicznie demonstracji, wraz z premierem RP podjął decyzję o organizacji marszu pod swoim patronatem w charakterze uroczystości państwowych.

Stało się to zaledwie kilka godzin po decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazał jego organizacji.

– Dwukrotnie pisałam do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobry w sprawie delegalizacji ONR (Obóz Narodowo-Radykalny), a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu – mówiła wczoraj HGW.

Andrzej Duda zorganizował własny marsz, a sąd uchylił decyzję prezydent Warszawy

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło odwołanie do Sądu Okręgowego ws. zakazu wydanego przez HGW. Sędziowie przychylili się do niego, tym samym odwołując wydany przez ratusz zakaz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda pójdzie z narodowcami? Najśmieszniejsze memy przed Marszem Niepodległości

W związku z tym powstał konflikt między Pałacem Prezydenckim a organizacjami narodowymi, które już dziś się odgrażają. Marsz zgłoszony przez prezydenta miał przejść bowiem tą samą trasą, co Marsz Niepodległości.

– W mojej ocenie organizator Marszu Niepodległości powinien się dogadać z organizatorem marszu państwowego. Ja, gdybym chciała uczcić święto i pójść w marszu z biało-czerwoną flagą, tobym się dołączyła do marszu prezydenta Andrzeja Dudy – powiedziała szefowa Biura Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jarosław Kaczyński znajdzie się w centrum zamieszek! Odważna decyzja
  2. Legendarna gwiazda TVP zagrała najodważniejsze sceny w historii! Jesteśmy w szoku
  3. Jackowski przeraża przed marszem 11 listopada! Będzie strasznie
  4. ZAMYKAJĄ JE ŻYWCEM W “GROBACH”. POTEM WSZYSCY JE ZE SMAKIEM JEMY
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

Czy popierasz Marsz Niepodległości?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

źródło: rmf24.pl