Będą zamieszki?! Jest ZAKAZ Marszu Niepodległości w Warszawie

Będą zamieszki?! Jest ZAKAZ Marszu Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości w Warszawie odwołany! To decyzja z ostatniej chwili. Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła, że nie będzie przemarszu narodowców przez miasto.

Stało się to, co wielu przewidywało. Najpierw prezydent Wrocławia zakazał Marszu w swoim mieście. Teraz Warszawa poszła za ciosem i również zakazuje Marszu Niepodległości. Polacy nie będą mogli w niedziele legalnie przemaszerować z Ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Wczoraj pojawiła się informacja, że prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w porozumieniu z policją, ekspertami i swoim następcą, Jackiem Sutrykiem, zakazuje przemarszu środowisk narodowych i prawicowych w tym mieście. Według nich istnieją obawy, że może dojść do sytuacji niebezpiecznych przy użyciu pirotechniki, oraz że na marszu pojawią się ludzi i hasła, które nawiązują do ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu.

Jeszcze wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o tym, że na razie nie zamierza zakazywać Marszu, ale zagroziła, że jeśli pojawi się chociaż jedna przesłanka to go rozwiąże: - Chcę uprzedzić lojalnie, że jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści, jeżeli będą jakieś race, jak w zeszłym roku, to bez wahania rozwiążę tę manifestację - zapowiedziała prezydent Warszawy.

Marsz niepodległości, a na nim zamieszki?

Teraz wychodzi na to, że prezydent zmieniła zdanie i zakazała przemarszu przez Warszawę. Również porozumiewała się z policją i ekspertami oraz z przyszłym prezydentem Rafałem Trzaskowskim. Organizatorzy mają czas na odwołanie się od decyzji: - Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości - stąd moja decyzja o zakazie marszu - powiedziała Hanna Gronkiewicz-WaltzDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Tę decyzję może jeszcze zmienić wojewoda mazowiecki używając zarządzenia zastępczego. Nie jest jednak pewne, czy postanowi to zrobić. Czy to oznacza, że będą zamieszki ze względu na decyzję? Na razie czekamy na oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości. Na Marszu Niepodległości miały się pojawić różne środowiska, niektóre bardzo radykalne. Na imprezę zostali zaproszeni radykalni Ukraińcy, którzy wychwalają Stephana Banderę. Może dojść do tego, że ludzie wyjdą na ulice i mimo zakazu będą chcieli przemaszerować. Wtedy do akcji będzie musiała wkroczyć policja i rozpędzić tłum, który się zgromadził. Do niedzieli zostało kilka dni, zobaczymy niedługo, co się może wydarzyć. Na profilu Marszu Niepodległości można zobaczyć, że Narodowcy chcą się spotkać 11 listopada na rondzie Romana Dmowskiego.
Będziemy uzupełniać informacje na bieżąco. Marsz Niepodległości Screen Twitter Marsz Niepodległości Screen Facebook  1. Morawiecki osiągnął szczyt żenady! To dlatego zabraknie go 11 listopada
  2. Lidl i Biedronka czekają w napięciu. Dzisiaj Sejm wyda na nich wyrok
  3. Najbardziej znienawidzony gwiazdor Polsatu wpadł w szał. Powiedział wszystko
  4. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  5. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu