Najbliższe miesiące przyniosą posłom dużo dodatkowej gotówki. Najnowsze doniesienia medialne ukazały, że posłowie dostaną po 2700 zł na rękę za każdy dzień pracy w Sejmie. Żeby zarobić tyle, ile średnio zarabiają Polacy na miesiąc, wystarczą im niecałe dwa dni. To ile zarabiają posłowie w Sejmie, po prostu nie mieści się w głowie.

W związku ze zmianą regulaminu w marcu i w kwietniu posłowie spotkają się w Sejmie po 9 razy. Żeby zachęcić ich do tego, żeby pracowali więcej, za każde posiedzenie dostaną aż 2700 zł na rękę!

ZOBACZ TAKŻE: Znany polityk PiS potrącił chłopca na pasach!

Ile zarabiają posłowie w Sejmie? Kwota zwala z nóg!

Oznacza to, że za marzec i kwiecień posłowie dostaną po 24 300 zł! W dwa miesiące zarobią 48 600, a takiej kolosalnej kwoty przeciętni Polacy nie zarabiają nawet w rok!

Stanisław Tyszka z Kukiz’15 przekonuje, że taka płaca ma być zachętą, by posłowie pracowali więcej.

– Marszałek Kuchciński chciał, by jeden tydzień poświęcać na obrady plenarne, drugi na pracę w komisjach sejmowych, trzeci na spotkania z wyborcami w terenie. Zamiar był taki, żeby posłowie pracowali więcej – powiedział Tyszka.

ZOBACZ TAKŻE: Gowin grozi PiS-owi?! Ostateczny sygnał

Posłowie w Sejmie się nie przepracowują

Jak zauważyliśmy szczególnie ostatnimi czasy w trakcie obrad Sejmu, sala bardzo często świeci wręcz pustkami, co skutecznie uniemożliwia normalną działalność. Teraz będą „zachęcani”, by pojawiać się przynajmniej 9 dni w miesiącu w pracy.

Przypominamy, że na przełomie grudnia i lutego posłowie zrobili sobie bardzo długą przerwę świąteczno-noworoczną. Ich odpoczynek trwał aż 25 dni.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedają piasek, po którym chodził Kaczyński. Cena powala

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]


Pierwszego zna każdy, a następne? Jeśli poznajesz te memy, jesteś weteranem internetu