27. finał WOŚP pobije kolejny rekord? Będzie się działo!

27. finał WOŚP pobije kolejny rekord? Będzie się działo! Źródło: yt/tvnpl

27. finał WOŚP może wielu zaskoczyć. W związku z ogromnym zaangażowaniem sympatyków fundacji Jurka Owsiaka okazuje się, że może paść rekord w kwocie zebranych środków. Wolontariusze wyjdą na ulice już 13 stycznia.

27. finał WOŚP będzie przełomowym? W tym roku Orkiestra gra dla najmłodszych i chce w ten sposób wyposażyć szpitale i oddziały pediatryczne. Zebrane środki mają pomóc lekarzom w diagnostyce i leczeniu dzieci, które nierzadko muszą się mierzyć z potwornie bolesnymi dolegliwościami. Po raz kolejny czerwone serce zabije w Polsce mocniej.

27. finał WOŚP kiedy? Jurek Owsiak przygotował coś specjalnego

Już w najbliższą niedzielę wolontariusze wyjdą na ulice. W wielu polskim miastach zorganizowano koncerty, w których udział weźmie wiele kluczowych gwiazd estrady. Ponadto spotkania z popularnymi, wspólne sportowe eventy, happeningi i działania, mające na celu zjednoczyć Polaków. Tego dnia, jak zauważają organizatorzy nikt nie powinien być sam.

WOŚP 2019 jaki cel? Orkiestra zagra znów dla najmłodszych

- 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom - pojawia się na oficjalnej stronie WOŚP-u. W tym roku koncerty, licytacje i zbiórka środków przez wolontariuszy mają zostać przekazane na wspierania oddziałów pediatrycznych. Te od 27 lat na bieżąco są uzupełniane o najnowocześniejszy sprzęt.

WOŚP 2019 transmisja. Gdzie można obejrzeć koncerty i spotkania?

13 stycznia stacja TVN na bieżąco będzie informować o przebiegu akcji. To właśnie w ciągu dnia dotrze do wszystkich widzów stacji. Na małym ekranie będzie można usłyszeć kultowe "siema", które pojawia się nierozerwalnie z postacią Jurka Owsiaka. Telewizje regionalne również będą na miejscu spotkań w sztabach. Oprócz telewizyjnej transmisji, fundacja będzie na bieżąco udostępniać aktualności w mediach społecznościowych. Jednocześnie filmy ze sztabów mają się pojawiać na platformie YouTube.

WOŚP 2019 aukcje. Co można wylicytować w Internecie?

Jest ciekawiej niż kiedykolwiek. Spotkanie z Robertem Lewandowskim, tydzień w górach bądź spacer z Leszkiem Balcerowiczem - to tylko kilka propozycji, które zaproponowała fundacja. Oprócz tego wiele pięknych sukien, między innymi Małgorzaty Kożuchowskiej czy Agaty Dudy. Biżuteria, książki, samochody - na aukcjach oznaczonych czerwonym serduszkiem znaleźć można niemal wszystko.

Rekord WOŚP. Ile pieniędzy uzbierano w 2018 roku?

Pomimo wielu medialnych kontrowersji i doniesień na temat działania samej fundacji, okazuje się, że w 2017 udało się uzbierać niesamowitą kwotę, która wspomogła zarówno najmłodszych, jak i najstarszych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W 2017 roku fundacja zebrała ponad 6 107 560 złotych, które z pewnością zasiliły oddziały polskich szpitali. Środki wspierały również działania Orkiestry oraz profilaktykę zdrowotną. Dzięki nim przeprowadzono spotkania, mające na celu naukę pierwszej pomocy. Aby wziąć udział w zbiórce można przekazać środki bezpośrednio wolontariuszom, przekazać środki poprzez przelew, licytację gadżetów lub udział we wspólnym biegu. Niektórzy zauważają, że mobilizacja współpracowników Owsiaka może wskazywać na kolejny rekord. Czy padnie podczas 27. edycji?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda naprawdę na to zasłużyła? Posłowie nie mają wątpliwości
  2. WOŚP uzbiera kilkanaście milionów mniej! Wszystko przez kontrowersyjną ustawę PiS
  3. NIESAMOWITE! Martyna Wojciechowska rozsadziła WOŚP!
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News