Ledwo co ucichły kontrowersje wokół odznaczenia Bartłomieja Misiewicza, młodego rzecznika ministra obrony narodowej, a media dotarły do kolejnych informacji na temat pracownika Antoniego Macierewicza. Okazuje się, że dwudziestoparolatek dostał kolejną posadę – tym razem w TVP oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Wcale nie tak dawno – głównie w mediach opozycyjnych – wybuchła afera związana z odznaczeniem młodego rzecznika ministerstwa obrony narodowej, Bartłomieja Misiewicza. Dwudziestoparolatkowi, który może pochwalić się jedynie doświadczeniem w pracy w biurach poselskich i aptece, wręczono Złoty Medal Zasług Dla Obronności Kraju. W ministerstwie obrony funkcjonuje natomiast jako rzecznik resortu, szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnik ds. Centrum Kontrwywiadu NATO.

Jak się teraz okazuje, młody pracownik Antoniego Macierewicza dostał dodatkowo aż dwie państwowe posady.

Pierwsza to posada konsultanta merytorycznego programu NaszaArmia.pl, który jest emitowany w Telewizji Polskiej. 26-letniego Misiewicza wybrano na tą posadę zamiast żołnierzy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, którzy również wyrazili chęć objęcia tejże posady.

Druga posada, którą będzie mógł się również pochwalić młody pracownik Macierewicza to członkostwo w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. A to wszystko pomimo tego, że nie nigdy nie ukończył, ani nawet nie przystąpił do kursu dla członków rad nadzorczych. Nie wiadomo również czy Misiewicz posiada wyższe wykształcenie, które jest jednym z warunków dla członkostwa w radach nadzorczych.

Jak z kolei przekonuje minister Antoni Macierewicz, w przypadku Misiewicza najważniejsza jest lojalność, chęć współpracy, kompetencje i decyzyjność.

Wszystkie te cechy pan Misiewicz nie tylko posiada, ale tak dalece je zaprezentował, że aż większość mediów liberalnych musiała płakać i martwić się nad jego strasznym losem związanym z tym, że go odznaczyłem. Jeśli będzie tak dalej pracował, odznaczę go także następnym razem – powiedział mediom Antoni Macierewicz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: rzeczpospolita / tvn24bis / natemat

...

Zobacz również