Czy 2 maja jest zakaz handlu? Lista czynnych sklepów

Czy 2 maja jest zakaz handlu? Lista czynnych sklepów Źródło: pxhere.com/mohamed hassan

2 maja - sklepy tego dnia przygotowują się na istne oblężenie. Jest to jedna z nielicznych okazji w czasie długiego weekendu majowego, aby uzupełnić zapasy na grilla czy rodzinny obiad. Czy tego dnia sklepy działają normalnie? Sprawdzamy godziny otwarcia największych sieci.

2 maja - sklepy: czy są otwarte? Jest to krótka przerwa pomiędzy dwoma świętami państwowymi, czy oznacza to, że będziemy mogli zrobić normalnie zakupy, ewentualnie w wolnej chwili odwiedzić galerię handlową i zrobić dawno odkładane zakupy na lato? Przeglądamy godziny otwarcia największych sieci sklepów.

2 maja - czy sklepy są otwarte?

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W przeciwieństwie do Święta Pracy i Święta Narodowego Trzeciego Maja, nie jest to święto objęte ustawowym zakazem handlu. Oznacza to, że tego dnia na sklepy i markety nie są nałożone żadne obostrzenia dotyczące czasu pracy. Z tego powodu większość sklepów będzie tego dnia czynna - chyba że właściciele indywidualnie zdecydują o zawieszeniu działalności na ten dzień. Dodatkowo, z powodu bardzo dużego ruchu tego dnia, niektóre sieci handlowe decydują się na przedłużenie godzin, w jakich placówki będą otwarte.

Czy 2 maja urzędy są czynne?

Początek maja to zawsze bardzo gorący okres dla urzędników. Najczęściej są to dni tuż po zakończeniu przyjmowania rozliczeń podatkowych i wiele osób ma pytania dotyczące swoich PIT-ów. Dlatego 2 maja urzędy, zarówno skarbowe, miejskie, jak i gminne, na ogół pozostają otwarte. Warto jednak upewnić się, czy na stronie naszego lokalnego urzędu nie ma innej informacji - zdarzają się przypadki, że jeden z urzędów zamyka się na ten dzień aby zapewnić swoim pracownikom wolną majówkę.

2 maja - sklepy czynne. Godziny otwarcia: Lidl, Biedronka, Żabka

2 maja - otwarte sklepy tego dnia bez wątpienia liczą na duży ruch. Przecież wiele osób będzie chciało zaopatrzyć się w zapasy na kolejne dni majówki, czy dokupić rzeczy na weekendowego grilla. Przedstawiamy godziny otwarcia najpopularniejszych sklepów w naszym kraju. Warto pamiętać, że dokładne godziny otwarcia sklepów są też zależne od indywidualnych placówek, więc warto mimo wszystko dowiedzieć się, w jakich godzinach działa najbliższy nam spożywczak!

  • Biedronka - 2 maja godziny otwarcia: aby zapewnić swoim klientom komfort, 2 maja Biedronka będzie otwarta trochę dłużej, od 7 rano do 22. Dzięki temu na pewno zdążymy zrobić zakupy
  • Lidl - 2 maja godziny otwarcia: Lidl tego dnia będzie pracował według normalnego planu. Dlatego zakupy w nim zrobimy od 7:00 do 22:00
  • Żabka - sklep będzie otwarty normalnie, w godzinach 6-23
  • Galerie handlowe w całym kraju również będą działać w normalnych godzinach. Niektóre sklepy w nich mogą mieć specjalnie ustalone godziny otwarcia - po dokładne informacje najlepiej sięgnąć na stronę internetową galerii, do której chcemy się wybrać

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Czy 2 maja jest wolny od pracy? Wiele osób się rozczaruje
  2. Co się wydarzyło 3 maja? Świętujemy to do dziś
  3. Jakie święto obchodzimy 2 maja? Jest nowe, ale bardzo ważne
  4. Kiedy jest Dzień bez Komputera? Każdemu z nas by się przydał
  5. Kiedy jest Dzień Grilla? Wiosna już w pełni, można świętować
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News