19-latkę zabolał ząb. Lekarz powiedział, że umrze

19-latkę zabolał ząb. Lekarz powiedział, że umrze Źródło: źródło: pinimg.com, rd.com

To było największe zaskoczenie w życiu młodej Ukrainki. Wizyty u rodzimych dentystów nie przynosiły żadnego efektu. 17-letnia wówczas Liza Marceniuk wciąż cierpiała na potworny ból zęba. Kiedy dentyści już zdiagnozowali, co jej jest, oświadczyli, że dziewczyna może tylko czekać na śmierć.

W tak trudnej i niepewnej sytuacji był mało kto. W 2015 roku Liza zwróciła się do jednego z ukraińskich dentystów z bólem zęba. Przepisywane przez niego leki przeciwbólowe nie dawały żadnego efektu. Po pół roku na szczęce dziewczyny pojawił się guz. Ukraińscy lekarze potrzebowali 6 miesięcy, by postawić diagnozę, która była zdecydowanie tragiczna. Liza dowiedziała się, że czeka ją bolesna śmierć.

Medycy oświadczyli, że nastolatka choruje na nowotwór złośliwy - mięsaka. Rozłożyli tylko ręce i zaproponowali jej leczenie mające opóźnić postęp choroby. Podkreślili, że Liza nie ma żadnych szans na przeżycie. Młoda Ukrainka i jej bliscy ani myśleli jednak dać za wygraną. Zwrócili się o pomoc do lekarzy w Polsce. Ci zajęli się badaniami i usunęli Lizie guza ze szczęki. Ustalili też, że Liza nie ma problemu z mięsakiem, a rakiem tkanek miękkich. W listopadzie 2016 roku leczenie 19-latki w Polsce ruszyło na całego.

Koszty jej kuracji już przekroczyły 50 tys. złotych, jednak jak dotąd pieniądze potrzebne na leczenie nastolatki wykłada Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Wiadomo już, że 35 tys. złotych to kwota potrzebna do kontynuowania leczenia Lizy przez kolejne pół roku. Fundacja świadoma tego, że powrót pacjentki w ręce ukraińskich lekarzy to śmierć, rozpoczęła akcję, mającą na celu zebranie środków na leczenie 19-latki.

By pomóc Lizie w walce z rakiem, należy przelewać pieniądze na konto Fundacji: 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 z dopiskiem "Pomoc dla Lizy".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News