Ta zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną z kilku różnych powodów. Nie tylko dlatego, bo jej ofiarą padł wysoki urzędnik ale również ze względu na wiek i motywacje oprawcy. 18-letni chłopak sam poinformował policję o tym, co zrobił.

Ofiarą mężczyzny padł burmistrz belgijskiego miasta Mouscron. 71-letniemu Alfredowi Gadenne poderżnięto gardło. Jego ciało zostało odnalezione na cmentarzu, którym się opiekował.

Burmistrz został brutalnie zamordowany przez Nathana D. 18-latek nie tylko nie krył swojej zbrodni ale sam poinformował o niej policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, chłopak spokojnie wyjaśnił motywy morderstwa.

Powodem, dla którego zamordował burmistrza była chęć pomszczenia ojca. Mężczyzna powiesił się dwa lata temu w garażu. Według Nathana zrobił to dlatego, bo był nękany przez burmistrza.

Ojciec mordercy był wysokim urzędnikiem w mieście Mouscron. Na co dzień miał więc styczność z burmistrzem. Ten miał narzucać na mężczyznę zbyt wiele obowiązków. W końcu ojciec Nathana zachorował na depresję i w jej wyniku targnął się na własne życie.

O morderstwie rozpisywały się wszystkie belgijskie media. Do sprawy odniósł się sam premier, Charles Michel.

– Dowiedziałem się o tym horrorze, o potwornej śmierci Alfreda Gadenne. Moje myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi – skomentował sprawę premier Belgii.

źródło: Radio ZET

...

Zobacz również

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach