Po zamachu terrorystycznym w Nicei na portalu społecznościowym Facebook utworzono stronę, która pomaga rodzinom w odnalezieniu swoich bliskich, z którym stracono kontakt. Wśród zaginionych jest 17-letni Polak. 

ZOBACZ TAKŻE – Wiadomo kim był zamachowiec z Nicei

W związku z tym, że władze nie podają na razie imion i nazwisk ofiar, na portalu społecznościowym Facebook powstała strona „SOS Nice” pomagająca rodzinom zaginionych po ataku w Nicei w ich odnalezieniu.

ZOBACZ TAKŻE – Atak w Nicei. Tak zabito zamachowca (video)

Wśród zaginionych po wczorajszym zamachu był również 17-letni Polak, Bartek Wota. Jak można przeczytać na stronie młody Polak pochodzi z Zielonej Góry i w Nicei był jedynie przejazdem.

ZOBACZ TAKŻE – Policjanci rozmawiali z terrorystą przed zamachem. „Wieziesz lody? To nie ma problemu”

Facebookowa akcja przynosi już rezultaty. Dzięki niej odnaleziono m.in. ośmiomiesięczne dziecko, które zaginęło w chaosie i panice powstałej w wyniku szaleńczego ataku 31-letniego Tunezyjczyka na niczego niespodziewający się tłum. Tuż przed godziną 17.00 poinformowano również, że młody Polak został odnaleziony.

ZOBACZ TAKŻE – Boniek wściekły po zamachu: Wk*rwia mnie robienie z Europy Euroarabii, marszami się nie obronimy

fot. facebook
fot. facebook

W wyniku zamachu zginęło 84 osoby, a kolejne 130 wylądowało w szpitalu z obrażeniami. Część rannych znajduje się w stanie krytycznym.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sos nice

...

Zobacz również

Zobacz również