TVP wpadła we własne sidła. Walczą ze swoją największą gwiazdą

TVP wpadła we własne sidła. Walczą ze swoją największą gwiazdą Źródło: fot. screenshot/tvp.info

Telewizja Polska od wygranych przez PiS wyborów nie ma najlepszej opinii wśród przeciwników partii rządzącej. Wiele osób wskazuje, że publiczny nadawca jest tubą propagandową Prawa i Sprawiedliwości. Niejednokrotnie wśród oskarżeń pada słowo "cenzura". Wygląda na to, że teraz TVP wpadła we własne sidła.

Wojciech Cejrowski jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Odkąd stację przejęli nowi redaktorzy, co tydzień gości on w czwartkowym "Minęła 20." W programie wygłasza liczne kontrowersyjne komentarze na temat najnowszych wydarzeń. ZOBACZ TAKŻE: Ależ pojechał! Poniżające żarty Cejrowskiego o Tusku, Biedroniu i kobietach W ostatnim jego występie jednak coś najwyraźniej poszło nie tak. Nie wiadomo z jakiego powodu w czwartek 23 listopada nie nadano fragmentu rozmowy między nim a Michałem Rachoniem. Pokazał to sam Cejrowski, wrzucając na swój kanał na YouTube wycięty fragment rozmowy.

TVP wpadła we własne sidła. Cenzura poszła za daleko

W pewnym momencie redaktor Rachoń zapytał Cejrowskiego o jego ocenę ostatnich wydarzeń w polskiej polityce. Szczególnie chodziło o ostatni sojusz między Platformą Obywatelską a Nowoczesną. Rozmowa toczyła się jeszcze przed przegranymi przez Petru wyborami w partii. ZOBACZ TAKŻE: Cejrowski w FURII! Potężny atak na Dudę: OSZUST, resortowe dziecko, nasłany dureń Podróżnik stwierdził, że jego to w ogóle nie zaskakuje. Jak uznał, Nowoczesna od początku była jedynie zapasową partią, na wypadek, gdyby PO się rozpadła. Jak powiedział, jej celem było "zabezpieczanie tyłów" Platformy. - Jakby Pan obserwował przepływy ludzi między tymi partiami, to widać, że oni się siebie nawzajem nie brzydzą. Wcześniej był tu, później był tu, oni się kolegują, to jest jedna grupa wielka. Są też cyniczni w dążeniu do celu swojego, to nie jest grupa ideowa - podkreślił Cejrowski. ZOBACZ TAKŻE: Opozycja wściekła na Cejrowskiego. "Dobrze, że nie pozwalamy zabijać innych obywateli" Te słowa nie zostały jednak nadane na antenie Telewizji Polskiej. I jest to co najmniej niezrozumiałe. Wydaje się bowiem, że te słowa są zgodne z linią współczesnej TVP.

Dlaczego cenzurują Cejrowskiego?

Jak sugeruje część portali nieprzychylnych współczesnej władzy, powodem cenzury jest fakt, że te same słowa można dopasować zarówno do partii opozycyjnych, jak i do obozu władzy. Liberalni publicyści wskazują na byłych członków PZPR w szeregach Prawa i Sprawiedliwości, między innymi Stanisława Piotrowicza. https://www.youtube.com/watch?v=H07E7KL31Fs
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News