16-latka skazana na dożywocie. W jej obronie stają najsławniejsi celebryci

16-latka skazana na dożywocie. W jej obronie stają najsławniejsi celebryci

Cyntoia Brown miała zaledwie 16 lat, kiedy została skazana na dożywocie. Nastolatka, którą zmuszano do prostytucji, zabiła jednego ze swoich klientów. W jej obronie stają największe gwiazdy amerykańskiego show-biznesu. Rihanna i Kim Kardashian domagają się by proces Cyntoii został wznowiony. 

Obecnie Cyntoia jest już dorosłą kobietą, ma 29 lat. Ostatnie 13 lat spędziła w więzieniu za to, że zastrzeliła jednego ze swoich klientów Johnny’ego Allena. Miała zaledwie kilkanaście lat, kiedy poznała chłopaka o pseudonimie Kutthroat (po polsku "podcinacz gardeł). 24-latek zmuszą ją do prostytucji, a pieniądze, które otrzymywał z jej nierządu przeznaczał na narkotyki. Kutthroat odurzał ją i prześladował. Podczas procesu zeznała, że chłopak powiedział jej, że "niektórzy po prostu urodzili się, by być dziwkami i nikt nie chciałby jej prócz niego".

ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarka: Tusk zlecił MORDERSTWO Kaczyńskiego

W obronie własnej strzeliła do klienta

13 lat temu Brown wsiadła do auta swojego klienta Johnny’ego Allena. Pojechali do niego do domu. Byli sami, a klient był wobec niej brutalny, pobił ją dotkliwie i wykorzystał seksualnie. Według zeznań kobiety, brutal wielokrotnie chwalił się, że bardzo dobrze strzela. Kiedy mężczyzna sięgnął ręką pod łóżko, była przekonana, że ten wyjmuje pistolet. Wystraszona, w odruchu obronnym, wystrzeliła z broni, którą dostała od swojego alfonsa. Allen zmarł na miejscu, nie udało się go uratować.

Dożywocie za nastolatki

Nastoletnią wówczas Brown oskarżono o napad z bronią w ręku. Wyrok był bardzo wysoki, skazano ją na dożywotnie więzienie. Sąd uzasadniał swój wyrok tym, że kobieta uciekła z miejsca zbrodni, wcześniej zabierając ze sobą portfel zmarłego. 16-latce, która stanęła przed sądem, nie udało się udowodnić, że działała w obronie własnej. Prokurator Jeff Burks uważał nastolatkę za wysoce zdemoralizowaną i niebezpieczną dla otoczenia. Zamknięto ją w więzieniu dla kobiet w Tennessee.

Historia Cytoi trafia do mediów

Historię Cytoi opowiedziano w telewizji. Reportaż dogłębnie poruszył wiele osób. Mnóstwo z nich jest zdania, że w tej sytuacji to kobieta była ofiarą, a nie przestępcą. W internecie rozpoczęła się zmasowana akcja wyrażania swojego wsparcia dla Brown. Wpisy oznaczane są hashtagiem #FreeCyntoiaBrown.

Gwiazdy okazują swoje poparcie

Teraz głos w tej sprawie zabrały również osoby publiczne. Do akcji dołączyły się Rihanna i Kim Kardashian, celebrytki chcą, by sąd ponownie rozpatrzył sprawę 29-latki.
- Zwracam się do każdego z was, kto jest odpowiedzialny za skazanie tego dziecka. Mam nadzieję, że nie macie własnych dzieci, bo to mogłoby się przytrafić także waszej córce - napisała Rihanna na swoim profilu.
- To łamie serce, gdy widzi się młodą dziewczynę, niewolnicę seksualną, która, gdy się broni, zostaje skazana na całe życie. System zawiódł. Już zadzwoniłam do moich prawników, żeby sprawdzili, co da się w tej sprawie zrobić - napisała Kim Kardashian.
ZOBACZ TAKŻE: To najbardziej szokujące morderstwo III RP! Teraz wyszły nowe fakty
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News