Wstrząsający wywiad z przeszłości. Kaczyński WYZYWA Szyszkę

Wstrząsający wywiad z przeszłości. Kaczyński WYZYWA Szyszkę

Prezes PiS to wielki przyjaciel zwierząt. Większość ludzi kojarzy go głównie z kotami. O ich roli w życiu Jarosława Kaczyńskiego krążą legendy. Jednak nie tylko dobro domowych futrzaków leży na sercu szefa partii rządzącej. Dziennikarze odkopali pewien wywiad sprzed ponad 20 lat. To, co mówi w nim Kaczyński, na pewno nie spodoba się wielu zwolennikom polskiej prawicy. 

W rozmowie z Luizą Zalewską i Piotrem Zarembą dla nieistniejącego już dziennika "Życie" obecny prezes PiS atakował m.in. Jana Szyszkę. Nie bezpośrednio jego, ale wszystkich myśliwych, a przecież wiadomo jakim fanem strzelania do zwierząt jest minister środowiska.

- Nienawidzę polowań i kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy znajdują przyjemność w zabijaniu zwierząt i przypatrywaniu się, jak oni zdychają - wyznał Kaczyński. - Jestem przy tym zwolennikiem kary śmierci. Ale zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć mentalności ludzi, którzy znajdują przyjemność w zabijaniu Bogu ducha winnych zwierząt - dodał.

Ciekawe, co na to Jan Szyszko i sprzyjający mu ojciec Tadeusz Rydzyk. W końcu prezes PiS w wywiadzie z 1996 roku sugerował, że myśliwi powinni poddawani być karze śmierci.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News