Sąd Rejonowy w Siedlcach, ukarał młodego mężczyznę grzywną w wysokości 1,500 złotych za rasistowski – w ocenie sądu – komentarz na jednym z portali społecznościowych. 

Rafał W. na jednym z portali społecznościowych kilka tygodni temu skomentował sprawę nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki masowo napływających do Unii Europejskiej. Materiał, który skomentował mężczyzna dotyczył imigrantów z Afryki próbujących nielegalnie przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii.

– nielegalni murzyni z afrykańskiej pustyni trzeba zabić ich nożem a ciała wysłać za morze – napisał Rafał W. (pisownia oryginalna) posługujący się nickiem „androgenius”.

W sierpniu został skierowany przeciwko niemu akt oskarżenia opierający się na przepisie Kodeksu karnego mówiącym o publicznym propagowaniu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustróju państwa lub nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Sąd Rejonowy w Siedlcach uznał mężczyznę za winnego i ukarał go grzywną w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz obciążył go kosztami procesowymi.

Podobne sprawy toczą się już w warszawskich sądach i prokuraturach. Śledczy zapewniają, że w internecie nikt nie jest anonimowy i każdy kto złamie prawo zostanie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polskie piekiełko

...

Zobacz również