Zbrodnia, której dokonała dwójka nastolatków mrozi krew w żyłach. Para „zasłużyła” na miano „Bonniego i Clyde” po makabrycznym, wykalkulowanym mordzie.

Tożsamość 15-letnich Lucasa Markhama i Kim Edwards długo pozostawała niedostępna dla opinii publicznej. Ostatecznie jednak zdecydowano o jej ujawnieniu. Media wstrząśnięte zbrodnią, której dokonała para , szybko przechrzciła nastolatków na „Bonniego i Clyde”.

Kim i Lucas zamordowali 49-letnią Elizabeth Edwards i jej córkę Katie. Chłopak krążył wokół domu swoich ofiar, czekając na znak od swojej dziewczyny. Kim otworzyła okno domu na Dawson Avenue. Nastolatek wspiął się na dach szopy po czym wszedł do łazienki swoich ofiar.

Dostawszy się do wnętrza domu para zastała śpiące Edwards i jej córkę. W sumie dźgnęli je nożem 10 razy. Zbrodnia została określona przez prokuratora jako „zimny, wykalkulowany i bezlitosny atak”. Kiedy na miejscu pojawiły się służby para oglądała telewizję i jadła kolację, nie okazując najmniejszego wzruszenia. Kim i Lucas mieli wówczas po 14 lat.

Tym co najbardziej szokuje w zbrodni jest zachowanie nastolatków tuż po niej. Para dokonawszy mordu miała uprawiać seks, wziąć kąpiel i oglądać filmy o wampirach.

Tożsamość nastolatków została ujawniona dopiero w momencie wszczęcia obecnego postępowania sądowego. Do tej pory wstrzymywano się przed tym ze względu na wiek przestępców i zastrzeżenia płynące ze strony sędziów z londyńskiego sądu apelacyjnego. Decyzję o ujawnieniu tożsamości podjął m.in. Brian Leveson. Sędzia argumentował ją wymiarem popełnionego przestępstwa. Parze grozi 17 i pół roku więzienia.

źródło: Wprost.pl

...

Zobacz również