Nawet 1400 zł miesięcznie od rządu, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek. Wiadomo przez ile miesięcy

Nawet 1400 zł miesięcznie od rządu, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek. Wiadomo przez ile miesięcy Źródło: Arkadiusz Ziolek/East News

1400 plus to nowy program proponowany przez rząd, będzie to zasiłek solidarnościowy. Projekt został już skierowany przez prezydenta do Sejmu. Kto będzie mógł otrzymać? Jak długo będzie wypłacany zasiłek?

1400 plus to nowy program polskiego rządu zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Projekt został już skierowany do Sejmu, gdzie posłowie się nim zajmą. Będzie to zasiłek solidarnościowy dla bezrobotnych. Pieniądze będą mogły otrzymać wszystkie osoby, które straciły pracę przez pandemię koronawirusa. Jak długo będzie można pobierać świadczenie? 

1400 plus, czyli nowy program polskiego rządu. Jaki warunek trzeba spełnić?

Ustawa skierowana przez prezydenta Andrzeja Dudę do Sejmu ma dotyczyć osób, które w związku z panującą pandemią koronawirusa straciły źródło dochodu. Świadczenie w wysokości 1400 złotych będzie można pobierać przez 3 miesiące, od 1 czerwca do 31 sierpnia. Oznacza to, że jeden bezrobotny otrzyma łączne wsparcie w wysokości 4 200 złotych. Trzeba jednak spełnić pewien warunek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatek będą mogły otrzymać osoby, które był zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, jednak z powodu pandemii zostały zwolnione po 31 marca 2020 roku. To jednak nie wszystko. Pieniądze otrzyma każdy, kto przed ustaniem stosunku pracy przez co najmniej 90 dni płacił składki na ZUS. Pomocy nie będą mogli otrzymać pracownicy nieubezpieczeni oraz rolnicy.

Co ważne, świadczenia od rządu nie będą mogły być kumulowane. Co to znaczy? Dodatek dostaną osoby, które nie pobierają zasiłku dla bezrobotnych oraz nie otrzymują stypendiów. Jeśli ktoś otrzyma jedno z powyższych świadczeń, dodatek solidarnościowy wypłacony zostanie w wysokości różnicy pomiędzy dodatkiem a zasiłkiem lub stypendium. Świadczenie solidarnościowe będzie również zwolnione z PIT oraz nie będzie podlegało egzekucji.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła druzgocząca wiadomość o nagłej śmierci. Nie żyje syn polityka, cały kraj w żałobie. Przykre informacje ze Stanów Zjednoczonych

2. Nie żyje 34-letni członek uwielbianego zespołu. Miał koronawirusa

Według zapisów projektu, zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 1200 złotych, jednak w takiej kwocie wypłacany będzie tylko przez trzy miesiące. Później zmniejszy się on do kwoty 942,30 zł. Wyższy zasiłek będzie dostępny od 1 września bieżącego roku. Opozycja skrytykowała projekt zaproponowany przez prezydenta. Pojawiły się komentarze, twierdzące, że prezydent podjął się tej inicjatywy wyłącznie po to, by poprawić notowania wyborcze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciach
  2. Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzów
  3. Tragedia w polskiej miejscowości. Mama i trójka dzieci umierali godzinami, zapadła decyzja w sprawie ich oprawcy
  4. Przełom w sprawie tajemniczego zaginięcia Madeleine McCann. Po 13 latach w końcu poznamy prawdę?
  5. Media obiegły smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiana aktorka, rozbawiała wszystkich w kultowych już produkcjach
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

źródło: RadioZet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News