Za dwukrotny gwałt i pobicie w brytyjskich mediach zyskał miano „polskiej bestii”. Sąd we wtorek wydał na niego wyrok – 14 lat pozbawienia wolności. Paul Watson, sędzia, oświadczył, że to najgorsza ze spraw w jego czterdziestoletniej karierze.

36-letni Polak w ubiegłym roku napadł na kobietę, którą później skrępował i przez kilka godzin wykorzystywał seksualnie. Ofiara była bita i poniżana. Wedle relacji brytyjskich mediów, nie wszystkie czyny Polaka nadają się do opisania, gdyż są zbyt drastyczne – stąd też Polaka nazwano „polską bestią”.

Nie wiadomo dlaczego Polak napadł na kobietę i co motywowało go do znęcania się nad nią. Według sędziego Watsona, to nie zaspokojenie seksualne, a chęć dominacji i zniszczenia drugiej osoby. Wskazuje przy tym na „upokarzające czyny” do jakiej zmuszana była ofiara.

„W tym, co się stało, według mnie, nie chodziło o zaspokojenie seksualne. Chodziło o poniżenie, upodlenie i władzę”.

Kobieta, która przez kilka godzin była brutalnie wykorzystywana, od początku z uporem walczyła o życie. Zaraz po porwaniu miała uderzyć Polaka doniczką, a później za pomocą wiadomości SMS próbowała porozumieć się z przyjaciółką. Udało jej się uciec dopiero, gdy 36-latek spuścił ją na chwilę z oczu. Ofiara wybiegła wtedy na ulicę i zatrzymała jadący samochód. To ją uratowało.

Za dwukrotny gwałt, sześć innych czynów o charakterze seksualnym i zagrożenie życia porwanej 36-latek został skazany na 14 lat więzienia. Podczas ogłaszania wyroku nie okazał żadnych emocji.

beast

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również