Był ulubioną gwiazdą 13 posterunku. Stępień zmarł 10 lat temu

Był ulubioną gwiazdą 13 posterunku. Stępień zmarł 10 lat temu Źródło: youtube.com/umfmacio

"13 Posterunek" sprawił, że Marek Walczewski raz na zawsze zapisał się w historii polskiego serialu. Artysta, który wcielał się w rolę Stępnia i rozbawiał do łez miliony ludzi w Polsce, nie żyje już od 10 lat. Do dziś wielu przedstawicieli polskiej sceny nie może pogodzić się ze śmiercią zdolnego aktora.

"13 Posterunek", "Ziemia obiecana", "Śmierć prezydenta", "Vabank II, czyli riposta" to tylko część wielkiego dorobku artystycznego Marka Walczewskiego. Aktor, który w trakcie swojej kariery podbijał serca Polaków rolami komediowymi zarówno na małym, jak i dużym ekranie, nie żyje już od 10 lat. Jego życie i twórczość po nadal są wspominane przez tysiące znawców polskiego kina i kolegów z branży, którzy nigdy nie mogli do końca pogodzić się z odejściem artysty, który od 1994 roku chorował na Alzheimera. To właśnie ta przypadłość doprowadziła do jego śmierci.

Gwiazdor serialu "13 posterunek" zmarł 10 lat temu. Niezwykła kariera Marka Walczewskiego

Mimo tego, że największą popularnością aktor cieszył się dzięki roli Stępnia w sitcomie telewizji Polsat opowiadającym o losach jednego z warszawskich posterunków, to sam artysta przyznawał, że dla niego największym wyzwaniem w trakcie całej artystycznej kariery było wcielenie się w postać Eligiusza Niewiadomskiego, czyli mordercy prezydenta Narutowicza. To właśnie udział w filmie "śmierć Prezydenta" z 1977 roku otworzyła Markowi Walczewskiemu drzwi do wielkiej kariery.

- Ta rola wprowadziła mnie w najczarniejszy zakątek mojego życia. Największym problemem było znalezienia tego miejsca, w którym w oczach bohatera pojawi się rozpacz i świadomość błędu, jaki popełnił […] to najtragiczniejsza postać, jaką przyszło mi zagrać - mówił aktor tuż przed śmiercią o swojej kultowej roli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Artyści wspominają Walczewskiego

O tym, jak wielką postacią dla polskiego kina, teatru i serialu był odtwórca roli Stępnia z serialu "13. posterunek", przekonać się możemy, czytając wspomnienia artystów po aktorze. We wzruszających słowach wspomniał go, chociażby Adam Ferency, który zaznaczył, że talent jego zmarłego przed 10 laty przyjaciela był wielki.

– Był aktorem fascynującym i szalenie nieoczywistym, penetrującym obszary poza wszelkimi schematami. I właśnie dlatego był taki ciekawy. Jego choroba w pewien sposób rymowała się z jego dziwną aktorską obecnością. - wspominał przyjaciela utytułowany aktor.

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Afera wokół żony Sławomira na festiwalu Polsatu. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, ona wystąpiła bez bluzki?!
  4. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  5. Awantura w pałacu. Zalana łzami księżna Kate spakowała walizki i się wyniosła
  6. Przerażający wypadek w Małopolsce. Autokar stanął w płomieniach, w środku 70 osób

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu