Ludzie KOD
źródło: wikimedia.org/Lukasz2/Silar
Wiadomości Pikio - 9 Grudnia 2016

13. grudnia staną na drodze marszowi KOD

Lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, zapowiedział, że jego formacja przemaszeruje 13. grudnia przez Warszawę. W radiu TOK FM Kijowski opisał także trasę jaką pokona KOD. Stowarzyszenie Ofiar Stanu Wojennego już oświadczyło, że zablokuje przemarsz.

Jak mówił Kijowski, marsz ma zacząć się pod dawną siedzibą KC PZPR i przejść ulicami stolicy pod lokal, w którym rezyduje Prawo i Sprawiedliwość. Antyrządowa formacja nie będzie miała jednak lekko. KOD będzie musiał się zmierzyć z kontrmanifestacją.

Tę zapowiedzieli już członkowie Stowarzyszenia Ofiar Stanu Wojennego. Szef organizacji, Wojciech Woźniak, stwierdził, że Stowarzyszenie jest oburzone tym, jak "byli ubecy i esbecy przekonują ludzi, że są ofiarami".

- Chcemy zaprotestować przeciwko temu, że teraz byli ubecy i esbecy podnoszą głowę i starają się przerzucić odpowiedzialność za swoje winy. Próbują przekonać, że to oni są pokrzywdzeni, przez system - oświadczył Woźniak.

Stowarzyszenie liczy także na pomoc, która ma nadejść do stolicy z całej Polski. Jak powiedział Woźniak, 13. grudnia w Warszawie stawić się mają członkowie Klubów Gazety Polskiej z całego kraju. Mimo obszernej mobilizacji, Woźniak podkreślił, że nikt z jego otoczenia nie dąży do konfrontacji i walk z KOD.

- Wiem, że Kluby Gazety Polskiej z całej Polski przyjadą do Warszawy. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają tak jak my, aby pojawili się w tym miejscu by zaprotestować. Nam nie zależy jednak na prowokacji. Na pewno się nie damy sprowokować. Z naszej strony na pewno im nic nie grozi - zapewnił lider Stowarzyszenia.

pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News