13 emerytura bedzie porazka
Screen/youtube/ Polskie Radio
Patryk Korzec - 1 Marca 2019

Wypłata 13 emerytury jest zagrożona? Rząd PiS zapomniał poinformować ZUS

13 emerytura zapowiedziana przez rząd PiS była ogromnym zaskoczeniem dla milionów seniorów. Choć głośno mówi się, iż jest to zabieg zorganizowany wyłącznie w związku z nadchodzącymi wyborami, Polacy cieszą się, że mimo wszystko otrzymają dodatkowe pieniądze. Niestety teraz okazuje się, że wypłata świadczeń jest poważnie zagrożona - PiS bowiem zapomniał poinformować o swoich planach ZUS.

13 emerytura była jednym z punktów tzw. piątki Kaczyńskiego, która przedstawiona została na niedawnej konwencji partii PiS. Padło tam wiele obietnic, a obywatele i polityczna opozycja chwytali się za głowy, myśląc o kosztach, które przyjdzie za to ponieść. Świadczenie dla seniorów wywołuje teraz jednak szczególnie wielkie emocje i komentują je wszyscy. Z jednej strony emeryci cieszą się z dodatkowych pieniędzy, które przyznać im chce państwo, z drugiej jednak pojawiają się pytania, skąd wziąć tak gigantyczne pieniądze w tak krótkim czasie.

Teraz na jaw wychodzi, że 13 emerytura w ogóle może nie dojść do skutku. Zgodnie z doniesieniami mediów, świadczenie jest zagrożone i może okazać się gigantyczną porażką. Rząd PiS najwyraźniej zapomniał poinformować ZUS, który za realizację obietnicy powinien odpowiadać.

Dziecko, które zostało wyrzucone przez balkon przez własną matkę, jest tematem numer jeden we wszystkich mediach. Kobieta, której zachowanie było wyjątkowo agresywne, odpowie teraz za morderstwo. Szczegóły wydarzenia są bardzo szokujące. Kiedy policjanci weszli do jej mieszkania, zamarli.Matka wyrzuciła dziecko przez balkon. Gdy policjanci weszli do jej mieszkania, zamarliCzytaj dalej

13 emerytura może być zagrożona

Jak podaje portal Money.pl, Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie był gotowy na obietnice PiS i gorączkowo zastanawia się nad tym, skąd wziąć pieniądze na dodatkowe świadczenie, które już wkrótce ma zostać przyznane seniorom.

- Nie ma szczegółów projektów, nie ma ustawy, do wczoraj nie było wiadomo na dobrą sprawę kto otrzyma pieniądze. A z każdą chwilą pytań o 13-stą emeryturę będzie więcej. Dla nas oznacza to masę pracy, nerwów i walkę do ostatniej minuty - mówi portalowi urzędnik ZUS, który chce pozostać anonimowy.

Jak twierdzi, ogrom prac do przygotowania jest przytłaczający, a wszystko robione będzie na ostatnią chwilę i w pośpiechu.

- Już zaczęliśmy pracować, bo nie możemy czekać. Kolejne tygodnie to grzebanie w systemie i praca po nocach - dodaje.

Z doświadczenia wiemy, że zmiany wprowadzane w takim tempie zwykle kończą się wieloma nieścisłościami, wadami oraz koniecznościami poprawy. Według najgorszego ze scenariuszy jednak 13 emerytura może nie zostać wprowadzona w ogóle, przez to, że PiS swój plan ukrywał do ostatniej minuty, a ZUS ma na przygotowanie wszystkiego po prostu zbyt mało czasu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz RydzykTadeusz Rydzyk mocno odleciał! Kuriozalne wypowiedzi szokująCzytaj dalej

ZUS o niczym nie wiedział i nie wie, jak spełnić obietnice PiS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie spodziewał się, że to właśnie od nich wypłacane miałyby być składki w ramach któregoś z punktów "piątki Kaczyńskiego". Zgodnie z informacjami publikowanymi przez media, rząd rozważał bowiem rozwiązanie, w którym środki pochodzić miały z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - to właśnie tam trafiają wszystkie składki.

- Im szybciej pojawią się przepisy, tym niebezpieczniej dla Polaków. ZUS nie ma marginesu na błędy. Nie możemy się pomylić i komuś wysłać pieniędzy, komuś nie, źle policzyć, zapomnieć. Potrzebujemy czasu przy każdej dużej zmianie. I teraz czasu jest naprawdę mało. Do połowy kwietnia pierwsze wypłaty muszą być gotowe, system przetestowany. Tak, by 10 mld zł trafiło do Polaków bez problemów - twierdzi osoba związana z systemami informatycznymi w ZUS-ie w rozmowie z Money.pl.

Teraz tylko i wyłącznie czas oraz zaangażowanie pracowników ZUS zadecydują o tym, czy 13 emerytura zostanie wypłacona i czy będzie funkcjonować poprawnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak kiedyś wyglądała Dorota Szelągowska? Aż trudno uwierzyć, że mogła tak wyglądać. Jej metamorfoza MIAŻDŻY!
  2. Monika Zamachowska zdradziła, ile zarabia się w TVP! Te kwoty zdziwią pół Polski!
  3. Aktor kultowego serialu w TVN walczy o życie. Trafił do szpitala, jest w śpiączce
  4. Paweł Domagała nagrał wielki hit dla córki Ferdka z Kiepskich. Żona artysty jest oczarowana
  5. Magda Gessler nie miała litości. Zaczęła wybijać szyby młotem

paznokcie hybrydowe - utwardzanie lampą UVPaznokcie hybrydowe mogą Ci poważnie zaszkodzić! Przestrzegamy i radzimyCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News