Wiadomo, co z wypłatą 13. emerytury. Pieniądze zostaną wzięte z funduszu dla niepełnosprawnych

Wiadomo, co z wypłatą 13. emerytury. Pieniądze zostaną wzięte z funduszu dla niepełnosprawnych Źródło: Pixabay/BeatriceBB

13 emerytura, po wygranej Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie z obietnicami, ma być przyznawana seniorom na stałe. Powstał jednak problem z finansowaniem projektu. Pieniądze na nią mają być zabrane z funduszu dla niepełnosprawnych.

13 emerytura była jedną ze sztandarowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Wielu emerytów przekonanych tą wizją, oddało swój głos na partię rządzącą. Z powodu problemów z dopięciem budżetu, finansowanie będzie organizowane jednak z funduszu dla niepełnosprawnych. Informacja ta wywołała falę oburzenia.

13 emerytura będzie wypłacona ze środków dla niepełnosprawnych?

W sejmie już pojawił się wniosek, dzięki któremu 13 emerytura ma być finansowo zabezpieczona tak, aby nie pojawiły się problemy z wypłatą świadczeń. Według wiadomości, które podało RMF.FM, pieniądze na "trzynastki" mają trafić z Funduszu Solidarnościowego, który powstał w trakcie protestów niepełnosprawnych w Sejmie.

Ponadto te same pieniądze mają być przekierowane na zasiłki pogrzebowe i rentę socjalną. Takie rozwiązanie wywołało ogromne kontrowersje, któremu sprzeciwiła się opozycja. Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego dziecka, była jedną z liderek protestu niepełnosprawnych w sejmie. Teraz, jako posłanka Koalicji Obywatelskiej, wyraziła stanowczy sprzeciw planowi rządu.

Ostra dyskusja. Marek Suski uważa, że wniosek jest "moralnie słuszny"

- Nie zgadzam się z tym, żeby ten Fundusz Solidarnościowy, który jest naszą zasługą, który miał poprawiać byt osobom z niepełnosprawnością, miał być zabrany na trzynaste emerytury - mówiła Iwona Hartwich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Posłanka nie szczędziła ostrych słów. Wprost powiedziała, że dla niej jest to "oszukiwanie niepełnosprawnych". Inne zdanie miał na ten temat poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski, który oczywiście bronił projektu ustawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda "Walduś z Kiepskich"

- Jest taka prawna możliwość, a bardzo wielu naszych seniorów potrzebuje wsparcia. Więc jak najbardziej Fundusz Solidarnościowy solidaryzujący się z osobami, które są na emeryturach, jest moralnie słuszny - tłumaczył się poseł PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy TRACĄ 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszać
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Doniesienia o tragedii w szkole są druzgocące. Niestety są ofiary śmiertelne i wielu rannych, zwołano pilną naradę dot. bezp. w rosyjskiej szkole
  4. Latami ukrywała to przed mediami. Tuż przed ślubem mąż Edyty Górniak zrobił jej świństwo dużo gorsze od zdrady
  5. Mąż kupił jej BMW. Mężczyznom na parkingu udzieliła najbardziej kobiecej odpowiedzi świata

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News