13. emerytura pieniądze wypłaty
Pixabay adnovak
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Czy wypłata kolejnych 13. emerytur powinna być wstrzymana ze względu na epidemię?

Czy uważacie, że 13. emerytura powinna zostać na razie wstrzymana ze względu na epidemię koronawirusa? Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Czy 13. emerytura powinna zostać wstrzymana ze względu na sytuację, jaka ma miejsce w kraju w związku z epidemią koronawirusa? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiPorażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiCzytaj dalej

Walka z pandemią koronawirusa oraz wiosenny lockdown sprawiły, że środki budżetu państwa znacznie się zmniejszyły. Rządzący usiłują znaleźć coraz to kolejne sposoby na oszczędzenie pieniędzy. Jednym z nich mogło by być wstrzymanie wypłat 13. oraz 14. emerytury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Rządzący nieustannie zastanawiają się, gdzie znaleźć oszczędności, by w efektywny sposób dalej walczyć z pandemią koronawirusa oraz zwiększającą się liczbą zakażeń. W Polsce jest aż 9,8 mln osób, które są uprawnione do ich otrzymywania. Łączny koszt wypłaty trzynastek oraz czternastek to 24 mld złotych. Czy ich "zamrożenie" mogłoby skutecznie wesprzeć budżet?

- Jeżeli mamy poczucie, które jest też poparte pewnymi dowodami, że państwo jest w ograniczony sposób sprawne, to danie gotówki jest oczekiwanym rozwiązaniem. Myślę, że nie powinniśmy tych dwóch rzeczy rozdzielać. Niezależnie, czy damy pieniądze, czy nie, powinniśmy sprawnie zorganizować system przeciwdziałania i ograniczania zachorowań na koronawirusa. To nie jest pytanie, skąd wziąć pieniądze, tylko jak dobrze stworzyć system testowania i śledzenia, który mamy obiecany od marca - wypowiadał się na temat zlikwidowania trzynastek i czternastek prof. Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej w programie "Newsroom".

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Nagła wiadomość w sprawie kolejnych obostrzeń. Już wiadomo, czego możemy się spodziewać

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Czy waszym zdaniem wypłaty trzynastych oraz czternastych emerytur powinny zostać wstrzymane? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorów
  2. Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyli
  7. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Polski 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News