1,2 miliona Polaków ma to na swoim dowodzie. Będą wysokie kary

1,2 miliona Polaków ma to na swoim dowodzie. Będą wysokie kary

Ta sprawa wywołuje ogromne emocje wśród internautów. Szykują się bardzo wysokie kary. Dotyczy to 1,2 miliona Polaków.

Zdaniem części użytkowników sieci formalność tę wprowadzono tylko po to, aby znalazły się pieniądze na utrzymanie mocno rozbudowanego aparatu urzędniczego.

Poważne konsekwencje

O co chodzi? O wymianę dowodu osobistego, który stracił ważność. Brak podjęcia tej czynności spowoduje niemożliwość załatwienia urzędowych spraw, powzięcia kredytu czy podróży zagranicznej. Ponadto osobie, która nie podejmie tego kroku grozi ogromna grzywna. - 1 200 000 osób musi w tym roku wymienić bądź wyrobić dowód osobisty. Jeśli jesteś w tej grupie, pamiętaj: nie musisz iść do urzędu. Ponad 100 tysięcy osób złożyło online wniosek o dowód osobisty, a Ty? - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji na Twitterze.

Wymień dowód osobisty, bo srogo zapłacisz

Za brak wymiany zdezaktualizowanego dowodu osobistego obywatelowi grozi grzywna w kwocie do 5 tysięcy złotych. Taki stan rzeczy oburza internautów. - Dlaczego za stary dowód ma być jakaś kara, skoro dane się nie zmieniły, a jedynie jakiś urzędas chce mieć nowy plastik, żeby jego szwagier miał zarobek? - oburza się internauta. - O co ta panika. Robią z ludzi przestępców za brak aktualnego dowodu. Jak często się nim posługujemy, a jeżeli już musimy to każdy i tak odczuje na własnej skórze. Państwo jak kat patrzy jak obywatela oskubać. Dziwny ten nasz kraj się robi. Jakoś nasza wolność to jakieś nakładanie kajdan na obywatela - wtóruje kolejny użytkownik sieci. Proponowane linki: 1. Będą kary za bezrobocie! Europa zszokowana 2. Gigantyczne kary od nowego roku! Jeśli to zrobisz, będziesz płacił 100 zł dziennie Źródło: finanse.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News