PiS zmniejszy pensje Polaków. Ustawa jest już gotowa

PiS zmniejszy pensje Polaków. Ustawa jest już gotowa

12 listopada jeszcze nigdy nie wzbudzał takich kontrowersji, jak ma to miejsce w tym roku. Od kilku dni trwają burzliwe debaty dotyczące tej spornej kwestii, teraz jednak okazuje się, że nawet jeśli projekt PiS wejdzie w życie, to ucierpieć na tym mogą miliony Polaków, którzy otrzymają zdecydowanie niższe pensje. 

12 listopada ma być dniem wolnym od pracy zgodnie z nową ustawą, którą PiS od kilku dni usiłuje wprowadzić w życie. Senat zgłosił już do projektu odpowiednie poprawki, a ustawa ponownie trafić ma do Sejmu - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem PiS, pozostanie tylko czekać na podpis Andrzeja Dudy. Jeden dodatkowy dzień wolny w miesiącu tylko z pozoru wydawać się może wyjątkowym prezentem podarowanym wszystkim pracownikom, którzy spokojnie będą mogli zostać w domu ze swoimi rodzinami. Sprawa wciąż nie została jeszcze przesądzona, jednak już pojawiły się głosy, że jej przegłosowanie wszyscy Polacy mogą znacznie odczuć w swoich portfelach.

12 listopada zmniejszy pensje Polaków?

Z pewnością wiele osób jest zachwyconych wizją jednego dnia wolnego więcej w listopadzie, dzięki czemu możliwe będzie solidniejsze nabranie sił przed powrotem do pracy, jednak wiąże się to również z bardzo dotkliwymi konsekwencjami, których z pewnością większość z nas nie przewiduje, a które z pewnością odczuje nasz domowy budżet. - Z racji tego, że w listopadzie liczba dni wolnych zwiększyła się z siedmiu do ośmiu, prowadzący [pojazdy - red.] otrzymają mniejsze wynagrodzenie - tłumaczy sprawę Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka MPK - Łódź. Taka sytuacja nie dotyczy oczywiście tylko kierowców, ale wszystkich Polaków otrzymujących wynagrodzenie godzinowe czy akordowe - przez wolny 12 listopada stracą dzień pracy, w związku z czym pensja będzie odpowiednio niższa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrowersje i podzielenie Polaków

Poszkodowane zostaną dziesiątki osób, lecz nie tylko to może budzić kontrowersje. Ustawa dzieli bowiem Polaków - ci, którzy podejmą się pracy w ten dzień (jeśli będzie to oczywiście możliwe) liczyć mogą na zdecydowanie wyższe wynagrodzenie. Dzień ten traktowany będzie bowiem jak niedziela, a więc wszyscy Polacy, którzy zjawią się w pracy, otrzymają wynagrodzenie wyższe o 100%. Cieszyć się będą również dodatkowym dniem wolny do odebrania w innym terminie. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Adam Hofman: PR to jego drugie życie!
  2. Takich kierowców zatrudnia SOP. Szokujące ustalenia dziennikarzy
  3. Nieoczekiwany zwrot ws. wypadku Szydło! Oskarżony ujawnił swój wizerunek
  4. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  5. TOTALNE MISTRZOSTWO! UROCZA KOTKA “ZEPSUŁA” POKAZ MODY
Następny artykuł