Nadchodzi zamach terrorystyczny w Polsce? Znany generał ostrzega

Nadchodzi zamach terrorystyczny w Polsce? Znany generał ostrzega

11 września - bolesna data w historii najnowszej w swoim ciężarze jest także swego rodzaju ostrzeżeniem dla państw Zachodu. To właśnie tego dnia 17 lat temu doszło do potwornego zamachu na WTC. W rozmowie z jednym z tygodników opinii generał Roman Polko ostrzega przed możliwością ataku terrorystów... w Polsce.

11 września może się powtórzyć? Taką tezę wysnuł generał Polko podczas wywiadu dla "Wprost". Mężczyzna odniósł się do aktualnych problemów na linii Wschód-Zachód, a także zaznaczył, że za podobnymi zakrętami w historii stoją nie tylko rebelianci z ISIS. Czy Polacy powinni zacząć się bać?

Zamach terrorystyczny w Polsce? Generał Polko ostrzega przed powtórzeniem dramatycznego przebiegu 11 września

17 lat po tragedii zamachu na WTC ból rodzin i strach polityków nie mijają. Stale wychodzą na jaw nowe fakty, które zmieniają znaczenie przebiegu bolesnego dnia, w którym cały świat wstrzymał oddech. Roman Polko przyznaje, że Polsce udało się uniknąć podobnej tragedii dzięki jedności kulturowej i społecznej. Zdaniem eksperta to potomkowie imigrantów najczęściej byli zaangażowani w przeprowadzenie ataków w Europie. Później jednak dodaje, że nie można lekceważyć narastającej niechęci do innych nacji w obrębie danego narodu. A za takie praktyki uważa niechlubne wykrzykiwanie przez kiboli haseł antyislamskich. Przypomina, że jedno z tych zdarzeń było relacjonowane przez Al-Jazzirę, co może być zapalnikiem do zaatakowania Polski przez tamtejsze ugrupowania konserwatywne. Ekspert dodaje, że ten przejaw terroryzmu, który spotkał Amerykanów 11 września 2001 roku, może mieć dziś zupełnie inny charakter. Generał Polko omawia przypadki cyberterroryzmu, który staje się dziś jedną z największych bolączek polityków i podmiotów gospodarczych. Operacje informacyjne połączone z nienawiścią mogą przynieść fatalne skutki dla zarówno dla jednostek rządowych jak i obywateli. Zagrożone są także służby bezpieczeństwa, które najczęściej stają się ofiarą ataków hakerskich. Czy podążając za myślą generała Romana Polko, powinniśmy się obawiać o własne życie, aż w końcu, czy problem nie jest przez rodzimych polityków bagatelizowany?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zamach bombowy u sąsiada Polski! Nie żyje lider separatystów, totalny przewrót
  2. Terroryści w Polsce! Podali datę kolejnego ataku, służby w akcji
  3. Terrorysta wziął zakładników! Ma BOMBĘ, trwa szaleńcza akcja
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News