105-letnia sekretarka Goebbelsa: Nie wiedziałam o holocauście

105-letnia sekretarka Goebbelsa: Nie wiedziałam o holocauście Źródło: youTube / visionsdureel

II wojna światowa to okres, podczas którego popełniano jedne z najokrutniejszych przestępstw w historii świata. Tym, które zostało zapamiętane najlepiej jest oczywiście holocaust. Masowa zagłada Żydów na terenach kontrolowanych przez III Rzeszę doprowadziło do śmierci 6 milionów ludzi. 

Podczas festiwalu filmowego w Monachium wyświetlany był film, opowiadający historię Brunhilde Pomsel - jednej z sekretarek Josepha Goebbelesa. Goebbels był w III Rzeszy ministrem propagandy i jednym z najważniejszych nazistów. Pomsel twierdzi jednak, że nic nie wiedziała o holocauście.

- Dziś nikt nam nie wierzy, wszyscy uważają, że musieliśmy coś wiedzieć. Ale my nie mieliśmy pojęcia. Wszystko było tajne - mówi.

- Miał wypielęgnowane dłonie. Każdego dnia miał robiony manicure. Naprawdę nie można było powiedzieć o nim nic złego - wspomina swojego szefa.

Kobieta twierdzi również, że nie miała pojęcia o losie swojej najbliższej przyjaciółki, zamordowanej Żydówki Evy Löwenthal. Według zeznań Pomsel, powiedziano jej, że Evę przeniesiono do Sudet.

Eva Pomsel przyznała, że potępia popełniane przez III Rzeszę zbrodnię, jednak dowiedziała się o nich dopiero po powrocie do kraju, 5 lat po wojnie. Lata te spędziła w radzieckim obozie karnym.

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News