1000 plus to oszustwo! Miliony rodzin nigdy nie zobaczą tych pieniędzy

1000 plus to oszustwo! Miliony rodzin nigdy nie zobaczą tych pieniędzy Źródło: Fot. Flickr

500 plus okazało się sztandarowym projektem Prawa i Sprawiedliwości, który bez wątpienia miał swój udział w wyborczym zwycięstwie partii. Co ciekawe, w mediach pojawiły się plotki, według których program mógłby się przekształcić w 1000 plus. Jak się jednak okazało, do polskich rodzin nie trafi wcale więcej środków.

Wiele krajowych domostw korzysta obecnie ze świadczenia, które zapewniło Rodzina 500 plus. Polacy są w dużej części zadowoleni z funkcjonowania projektu, chociaż eksperci ostrzegają o jego negatywnym wpływie na budżet oraz przyszłość gospodarki państwa.

500 plus czy 1000 plus?

Co ciekawe, z powodu inflacji partia rządząca miała jednak zastanawiać się na przemienieniem programu w Rodzina 1000 plus. Pomysł poparł nawet w mediach wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych, Janusz Szewczak. Nikogo nie dziwi więc fakt, iż Polacy uwierzyli w promowane przez dziennikarzy plotki. Jak się jednak okazało, stanowczo zdementował je wiceminister rodziny Bartosz Marczuk.

Czy PiS wprowadzi 1000 plus?

Polityk stwierdził bowiem, iż rząd nie planuje wcale żadnych zmian w działaniu projektu. Komentarze Szewczaka określił więc jego osobistym myśleniem życzeniowym, a nie głosem całej partii. Internauci oraz niektóre media bardzo szybko określiły rozdźwięk między opiniami przedstawicieli ugrupowania rządzącego celową dezinformacją, a nie wpadką Szewczaka i dziennikarzy. Czy tak realnie było i PiS chciało jedynie sprowokować medialny szum? Tego obywatele zapewne już nigdy się nie dowiedzą.

ZOBACZ TAKŻE: Agata Duda zmieniła się nie do poznania! To już nie ta sama kobieta

ZOBACZ TAKŻE: Załamany Kaczyński nad trumną największej damy. „Nic nie przywróci jej życia”

ZOBACZ TAKŻE: Marta Kaczyńska tuż przed porodem przeżywa dramat. To może zaszkodzić dziecku!

ZOBACZ TAKŻE: Chcą zlinczować Żakowskiego. Porównał PiS do Hitlera i Stalina

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News