W Szwecji, po dochodzeniu, w którym udowodniono, że dziesięciu Polaków planuje atak na obóz dla uchodźców dokonano ich zatrzymania. Niedoszli sprawcy mieli na ten cel przygotowane dosyć prymitywne uzbrojenie – siekiery, noże i pręty budowlane. 

Sprawę nagłośnił na swojej facebookowej stronie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Do zdarzenia miało dojść na początku ubiegłego roku, w Nynaeshamn, gdzie w pobliżu kempingu policja zatrzymała dziesięciu obywateli RP w wieku od 17 do 40 lat. To właśnie w tej miejscowości znajduje się ośrodek dla syryjskich uchodźców, na który zamach chcieli przeprowadzić mężczyźni.

Powodem zaplanowania przestępstwa, był rzekomy atak na tle seksualnym na Polkę jadącą pociągiem. Plotki mówiły o ciemnoskórym sprawcy. W samochodach zatrzymanych znaleziono wyżej wymienioną broń, a prokuratura chce postawić im zarzut próby ciężkiego pobicia.

Trzech z zatrzymanych było już wcześniej obiektem zmartwień szwedzkiej policji, gdyż po jednym z protestów antyimigranckich w Sztokholmie także skończyli na komisariacie.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

Zobacz również