Był jednym z podejrzanych o morderstwo 10-latki. Zwyrodnialec wciąż jest na wolności, uważajcie na swoje dzieci

Był jednym z podejrzanych o morderstwo 10-latki. Zwyrodnialec wciąż jest na wolności, uważajcie na swoje dzieci Źródło: facebook.com

10-latka z Mrowin poruszyła całą Polską. Pierwszym podejrzanym o jej zamordowanie był Piotr Boszko. Mimo że winnym okazał się Jakub A., to pierwszy zboczeniec wciąż grasuje na wolności. Policja prosi o kontakt każdego, kto zobaczył mężczyznę.

10-latka spod Wrocławia, według pierwszych informacji medialnych, miała być ofiarą Piotra Boszko. Mimo że na jaw wyszły okoliczności wskazujące Jakuba A. za sprawcę zbrodni, to sam Boszko pozostał na wolności. Niebezpieczny, seksualny przestępca będący poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości od 2015 roku, może nadal być bardzo niebezpieczny.

10-latka miała być ofiarą Boszki

Przez długi czas w mediach panowało przeświadczenie, że 10-letnia dziewczynka jest ofiarą Piotra Boszki, pedofila, który od lat ucieka przed policją. Wskazywał na to fakt, że ciało dziewczynki zostało znalezione nagie i w pozie, która sugerowała wcześniejsze wykorzystanie seksualne dziecka. Jak się okazało, była to tylko gra pozorów Jakuba A., który chciał zrzucić winę na któregoś z poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości przestępców seksualnych.

Nie zmienia to jednak faktu, że Boszko nadal przebywa na wolności. Mężczyzna dopuścił się aktu płciowego z osobą poniżej 15 roku życia, za co został skazany na 5 i pół roku wiezienia. Sprawiedliwość ominęła go przez tragiczną w skutkach decyzję śledczych o braku natychmiastowego aresztowania.

- Jak wynika z akt sądowych, w 2016 roku, gdy uprawomocnił się wyrok dla 58-letniego Piotra Boszko, w regionie utworzyła się kolejka skazanych za inne przestępstwa. Oni również czekali na odbycie kary więzienia. Sędziowie mieli wyznaczyć pedofilowi odległy termin odsiadki. Przestępca wykorzystał okazję, aby wymknąć się stróżom prawa - pisał dziennikarz Wirtualnej Polski, Tomasz Molga

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja prosi o znalezienie sprawcy

Z racji tego, że na przestrzeni dni w związku z poszukiwaniem sprawcy zabójstwa małej Kristiny pojawiło się wiele doniesień mówiących o możliwym udziale Boszki, policja przypomniała jego rysopis i poprosiła o kontakt w razie znalezienia jakichkolwiek poszlak po przestępcy.

- Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich pod nr tel. (32) 3936 200 bądź z najbliższą jednostką policji" - napisali w komunikacie śledczy z Piekar Śląskich

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spotkała kultowego polskiego piosenkarza w kawiarni. Dziś jest bezdomny i nie ma nóg
  2. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
  3. Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News