Pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej położono wieniec. Nie do pomyślenia, jakie miał napisy

Pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej położono wieniec. Nie do pomyślenia, jakie miał napisy Źródło: youtube.com polsatnews.pl

10 kwietnia polski rząd wziął udział w obchodach kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tymczasem pod pomnikiem ofiar położono wieniec z niewyobrażalnym napisem.

10 kwietnia 2010 roku to szczególna data, która zapisała się na kartach historii. Zdarzenia z tego dnia do dziś budzą wiele emocji, dlatego każdego roku jest należycie celebrowana, a ku pamięci ofiar oddawany jest hołd. W tym roku obchody miały przebiegać zupełnie inaczej, a przynajmniej tak przed długi czas myślała opinia publiczna. Mimo kwarantanny i panującej epidemii, a przede wszystkim rygorystycznych obostrzeń władze pastwa zdecydowały się na upamiętnienie tego przykrego dnia, co od samego rana rodzi wiele emocji. Jeszcze więcej narodził ich jednak napis widniejący na jednym z wieńców. 

Obchody 10 kwietnia odbiły się ogromnym echem. Napis na wieńcu spod pomnika ofiar katastrofy odbiera mowę 

Przypominamy, że mimo wprowadzonych zakazów o zgromadzeniach wywołanych epidemią koronawirusa rząd zdecydował się na krótkie obchody z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej, co nie do końca spodobało się opinii publicznej. Polacy nie kryją rozgoryczenia oraz poczucia niesprawiedliwości argumentują to zakazem wyjść z domów i spotkań z rodziną, w czasie gdy władze kraju zebrały się na placu, by oddać hołd ofiarom katastrofy. Z godziny na godzinę złość zdaje się narastać, a dowodem na to może być choćby wieniec złożony pod pomnikiem ofiar. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kilkoro obywateli zamierzało zakłócić bieg ceremonii, a obecni na miejscu policjanci zatrzymali jednego z rowerzystów, najprawdopodobniej usiłującego rozwiesić transparent. Niektórym udało się jednak podejść do pomnika i położyć pod nim wieńce z obraźliwymi dla polskiego rządu hasłami. Na jednej ze wstęg widniał m.in. napis "PiS precz".

Dzisiaj grzeje: 1. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja

2. Rok szkolny zakończy się w formie zdalnej? Minister Edukacji dał jasną odpowiedź, uczniowie nie będą zadowoleni

Ponadto, złożono także tablicę ze zdjęciami członków partii oraz hasłami: "Nie damy się zastraszyć", czy "Zabiłeś swojego brata", jako oskarżenie skierowane w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Dotychczas nie jest pewne, czy wobec "autorów" zostaną wyciągnięte konsekwencje. Wiadomo jednak, że policja już wszczęła postępowanie przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Jeśli go nie wysłuchamy, liczba zakażonych może wzrosnąć o 50 tysięcy
  2. Nie żyje legenda polskiej piłki nożnej. Lekarze przekazali smutne informacje o śmierci polskiego piłkarza
  3. Rząd planuje wprowadzić wielkie zmiany tydzień po Wielkanocy. Chodzi o handel
  4. Tragiczne informacje, nie żyje pięć osób z jednej rodziny. Świętowali urodziny, po kilku dniach zaczęli po kolei umierać
  5. Uparty husky nie chciał iść na spacer. Jego reakcja podbiła serca internautów, jak małe dziecko
  6. Nagle wjechali wojskowi i policja. Zabraniali nagrywać porażającą interwencję, dot. czekających na zamówione jedzenie osób

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News