1 listopada w pandemii
pixabay.com krzys16
Irmina Jach - 25 Października 2020

Czy w związku z sytuacją epidemiologiczną wybieracie się na cmentarze 1 listopada?

1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, jest dniem, w którym niemal wszyscy Polacy zbierają się na nekropoliach, by oddać hołd swoim zmarłym bliskim. W tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, obchody święta nie będą wyglądały tak, jak dotychczas. Rząd apeluje, by unikać licznych zgromadzeń, gdyż grozi to łatwą transmisją niebezpiecznego patogenu.

1 listopada zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień Polacy wyruszą w podróże po całym kraju, by odwiedzić groby zmarłych krewnych. Rząd nieustannie przypomina, że tegoroczne obchody Wszystkich Świętych będą różnić się od tych dotychczasowych. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a tłumy na cmentarzach stwarzają niebezpieczeństwo epidemiologiczne. W dużym zgromadzeniu łatwiej zarazić się niebezpiecznym patogenem.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

1 listopada Polacy ruszą na cmentarze

Premier Mateusz Morawiecki, podczas jednego z ostatnich wystąpień, poprosił Polaków, by rozłożyli wizyty na grobach na kilka dni. Jego apel skierowany był szczególnie do osób starszych, pozostających w grupie najwyższego ryzyka powikłań związanych z zachorowaniem na COVID-19. Rząd chce, by 1 listopada większość obywateli naszego kraju pozostała w domach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

- Najważniejsze jest, żeby nie było wielkiej kumulacji, wielkiego zgromadzenia ludzi w jednym miejscu przy wejściach, przy punktach zakupu zniczy, zakupu kwiatów. To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń. Naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenia ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń - mówił premier.

Na ten moment rządzący nie przewidują zamknięcia nekropolii. Wszystko może jednak zmienić się w najbliższych dniach. Jeśli cmentarze pozostaną otwarte, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do wyprawy na groby. Konieczne będzie zasłonięcie nosa i ust oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Czy w związku z sytuacją epidemiologiczną wybieracie się na cmentarze 1 listopada? A może planujecie zastosować się do obostrzeń rządowych i odwiedzić groby swoich krewnych w dniach sąsiadujących z dniem Wszystkich Świętych?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: 300gospodarka.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News