UDOSTĘPNIJ
źródło: pixabay.com, pexels.com

Prawo i Sprawiedliwość może być z siebie dumne. Prowadzona przez partię rządzącą polityka, opieranie się przyjmowaniu uchodźców i wejście na wojenną ścieżkę z UE pozostawiło swoje efekty. Jak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez IBRiS, eurosceptycy z PiS mogą otwierać szampany. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić ze sporym dystansem.

Sondaż wykazał, że Polacy są bardzo sceptycznie nastawieni do imigrantów i do Unii Europejskiej. Partie proeuropejskie i euroentuzjastyczne łapią się za głowę. Tak źle jeszcze nie było. Aż 56,5% Polaków jest zdania, że Polska nie powinna przyjmować ani jednego imigranta, nawet gdyby UE ograniczyła napływające do Polski unijne fundusze.

W opozycji do tego jest nieco ponad 40% Polaków. Ci są przekonani, że po groźbach obniżenia unijnych pieniędzy dla Polski, władze naszego kraju powinny ustąpić i przyjąć uchodźców. To jednak nie wszystko.

Kolejne pytanie zadane w sondażu dotyczyło przyjęcia uciekinierów z Bliskiego Wschodu pod groźbą wyrzucenia Polski z UE. Jak wynika z badania, Polacy wcale nie wzbraniają się przed Polexitem. 51,2% badanych stwierdziło, że nawet pod groźbą wyrzucenia Polski z UE nie powinniśmy przyjmować imigrantów. Przeciwnego zdania jest 37,5% ankietowanych, którzy w takiej sytuacji przyjęliby uchodźców.

Partie antyunijne na czele z PiS mogą fetować. Okazuje się bowiem, że polityka nastrajająca przeciw UE i imigrantom daje efekty. Polacy prędzej daliby się wyrzucić ze wspólnoty europejskiej, niż zgodziliby się przyjąć uchodźców.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również