UDOSTĘPNIJ

Katarzyna Kalata, która jako jedyna osoba zdała test pisemny w konkursie na prezesa ZUS, nie przebrnęła przez egzamin ustny przed specjalną komisją. Oznacza to, że nie zostanie nowym prezesem tej instytucji. Na razie. 

Przypomnijmy, iż pochodząca z Warszawy 31-latka jest doktorem nauk prawnych. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Jej praca doktorska nosi tytuł „Przepisy ubezpieczeń społecznych w świetle konstytucyjnej zasady równości”. Katarzyna Kalata napisała kilkaset artykułów dotykających tematyki ubezpieczeń społecznych. Jest szefową firmy doradczo-szkoleniowej i outsourcingowej Helpdesk Kadrowy.

Jak sama mówi – stara się pomagać ludziom, którzy zostali skrzywdzeni przez ZUS. Od początku zastrzegała, że ma w głowie ułożoną wizję tej instytucji. Czy zapowiedzi radykalnych zmian i „wietrzenia trupów z szafy” mogły wydać się niektórym osobom zbyt mocne i dlatego Kalata nie przeszła pomyślnie części ustnej? To na razie sfera domysłów i różnych teorii. Jak sama powiedziała – „Komisja na każdym kroku próbowała mi udowodnić, że nie mam kompetencji. Od początku było wiadomo, że mam nie zdać”. Atmosfera miała być nerwowa. Jeden z członków komisji miał podważać wartość jej pracy doktorskiej. Kolejny kwiatek – komisja pytała ją o to czy zna nazwiska wiceprezesów.

Mogą podnieść się głosy, iż kiedy do dymisji podawał się poprzedni prezes ZUSu (Zbigniew Derdziuk), prawdziwy następca był już wyznaczony – dlatego Kalata nie mogła pozytywnie przejść rozmowy. Faktem jest to, iż najwięcej do powiedzenia w kwestii wyboru prezesa ZUSu ma minister pracy i premier. Część komentatorów twierdzi, że minister Kosiniak-Kamysz i premier Kopacz mogli mieć już wcześniej ustalony plan.

Jednak Kalata się nie poddaje i mówi, że wystartuje w kolejnym konkursie. Oczywiście jeżeli taki będzie miał miejsce. Jak mówi jej rzeczniczka – „Wystąpimy o protokół z egzaminu, żeby sprawdzić, czy dane potrzebne do udzielenia odpowiedzi na pytania nie były objęte tajemnicą”.

To nie koniec emocji związanych z wyborem nowego szefa ZUS. Czy zostanie rozpisany nowy konkurs? O tym przekonamy się niebawem.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNigel Farage odpowiedział polskiemu arystokracie ws. pojedynku
Następny artykułWatykan nie zgodzi się na homoseksualnego ambasadora z Francji
Karol Hajduk

Student prawa, pesymista. Sympatyk partii wolnościowych, przeciwnik totalitaryzmów. Polityczny i historyczny fanatyk. Prywatnie kibic Realu Madryt oraz Unii Tarnów. Kocha skandynawskie kryminały, w szczególności autorstwa Jo Nesbo.

Zobacz również