UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org/Piotr Drabik, flickr.com

Jacek Protasiewicz pożegnał się z Platformą Obywatelską w lipcu tego roku. Los polityka podzieliło kilku jego partyjnych znajomych. Protasiewicz w swoim ostatnim wywiadzie opowiedział m.in. o tym dlaczego z PO wyrzucono Michała Kamińskiego i jak z nowym kołem poselskim – Europejskimi Demokratami – pogrywa Platforma.

W lipcu tego roku PO ze swoich struktur wyrzuciło trzech posłów – Stanisława Huskowskiego, Michała Kamińskiego i Jacka Protasiewicza. Niedługo później posłowie, których według rzecznika PO wyrzucono ze względu na „szkodzenie wizerunkowi partii”, utworzyli koło poselskie – Europejscy Demokraci.

Zdaniem Protasiewicza, który został przewodniczącym koła, każdy z „wykluczonych” polityków stracił swoje miejsce w partii, bo był niewygodny nowej władzy – Grzegorzowi Schetynie zwłaszcza. Protasiewicz opowiedział o historii Michała Kamińskiego, którego wyrzucono z PO, gdyż nie chciał zerwać kontaktu z Ewą Kopacz.

Kamiński miał zostać nowym doradcą Grzegorza Schetyny w sprawach PR. Jak poinformował wtedy Kamińskiego bliski współpracownik prezesa PO, Marcin Witczak – warunkiem było jednak zerwanie kontaktu z byłą premier.

 – Ofertę składał mu bliski współpracownik Schetyny, od niedawna członek zarządu partii mówiąc, że jest jeden warunek: „musisz wykreślić ze swojego telefonu numer Ewy Kopacz” – opowiada Protasiewicz.

Kamiński miał jednak odmówić i stwierdzić, że jest w stanie pomagać „zarówno Schetynie jak i Kopacz”. Wtedy, według Protasiewicza, miał usłyszeć groźby.

 – No to usłyszał: „będziesz żałował, jak wyciągniemy z tego konsekwencje”. No to wyciągnęli – relacjonuje lider Europejskich Demokratów.

Jak się okazuje, to jednak nie koniec problemów wyrzuconych z partii polityków. Według słów przewodniczącego koła poselskiego, Europejscy Demokraci mają aktualnie problem z uzyskaniem pokoju w Sejmie po Platformie Obywatelskiej. Jak twierdzi były polityk PO, „pokój należy się kołu jak psu zupa”.

 – My mamy otrzymać pokój po Platformie. PO musi oddać jakieś pomieszczenie. Dwa tygodnie szykują odpowiedź na pismo z kancelarii, żeby zwrócili pokój, który byłym kolegom się przynależy jak psu zupamówi Protasiewicz.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również