UDOSTĘPNIJ

Wojna z Państwem Islamskim na terenie Syrii i Iraku jest wyjątkowo brutalna. Każda ze stron tego skomplikowanego konfliktu ucieka się do najbardziej brutalnych rozwiązań. Nagrania z tortur i egzekucji często trafiają do internetu, którym jest jednym z frontów tego konfliktu. 

Kilka dni temu, po trzyletnich staraniach, wojska wierne rządowi w Bagdadzie odbiły z rąk dżihadystów Mosul. Według irackiego prawa za walkę przeciwko prawowitym władzom, np. w szeregach ISIS, grozi kara śmierci. Iraccy żołnierze są wyraźnie zmęczeni przeciągającą się wojną i postanowili wymierzyć sprawiedliwość bez orzeczenia sądu.

Państwo Islamskie lubuje się w propagandzie. Umieszcza w sieci nagrania z brutalnych mordów na homoseksualistach, narkomanach, członkach wrogich armii i chrześcijanach. Jego bojownicy odcinają głowy, topią w basenach i wysadzają ludzi w powietrze przy użyciu wyrzutni rakiet, często w obecności gapiów. Najbardziej szokującym sposobem na pozbawienie życia niewinnych ludzi jest jednak zrzucenie z wysokiego budynku.

Członkowie irackiej armii postanowili skorzystać z tego ostatniego sposobu. Zapewne uznali, co nie jest wcale dziwne, że lot w upadek w kierunku twardego podłoża jest jednym z najstraszniejszych sposobów na śmierć. To właśnie zrobili ze schwytanymi terrorystami. Najpierw ich pobili, a następnie zrzucili z wysokiej skały, dla pewności dobijając mężczyzn serią z broni maszynowej. Wszystko zostało nagrane i udostępnione w serwisie Twitter.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również