UDOSTĘPNIJ
Fot. Twitter/Marta Glanc - Pixabay

Jak twierdzą dziennikarze, w ostatnim czasie bardzo wiele osób otrzymało drogą mailową prośbę o wsparcie zarejestrowanej w Warszawie fundacji Akcja Demokracja. Zajmuje się ona finansowym wspomaganiem osób biorących udział w ostatnich protestach, a jej szefem jest… były niemiecki wiceminister finansów.

Jak wynika z wiadomości rozsyłanych przez Akcja Demokracja, składki chętnych przeznaczone są na zabezpieczanie demonstracji, zakup świec, czy też wynajem sprzętu nagłaśniającego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczaj dziwnego, gdyby nie fakt, iż przewodniczącym rady nadzorczej fundacji jest Caio Koch-Weser, były wiceminister finansów Niemiec, który do 2016 roku pełnił także funkcję zastępcy szefa Deutsche Banku.

Warto zaznaczyć, że Akcja Demokracja otrzymała także w ostatnich latach około 200 tys. zł od niemieckiej organizacji Campact oraz Europejskiej Fundacji Klimatycznej. Dla wielu osób fakt zaangażowania Niemców w wewnętrzne zawirowania na polskiej scenie politycznej są bardzo zaskakujące. Inni za to chętnie przelewają pieniądze fundacji wspierającej coraz większe protesty. Sam Koch-Weser w żaden sposób nie odniósł się do szczegółów funkcjonowania projektu, za który jest odpowiedzialny.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również