UDOSTĘPNIJ

Sytuacja w Londynie jest dynamiczna. Okolice parlamentu brytyjskiego nadal są zabezpieczane. 

Jak dotychczas wiadomo z informacji podawanych przez brytyjskie media, w skoordynowanym ataku na parlament brytyjski śmierć poniosła przynajmniej jedna osoba – kobieta. Pojawiły się też informacje o tym, że w bezpośrednim sąsiedztwie parlamentu terroryści zastrzelili kilka osób.

Kilkadziesiąt osób jest natomiast poważnie rannych i liczba ofiar śmiertelnych najprawdopodobniej się zwiększy.

W mediach zaczęły się również pojawiać informacje na temat tożsamości i motywów zamachowców lub zamachowcy (jeszcze nie wiadomo czy był to jeden napastnik czy kilku). Według pierwszych informacji jakie dotarły do mediów za zamachem w Londynie stoją „azylanci”.

Z relacji świadków wynika ponadto, że jednym z zamachowców jest 40-letni Azjata (nie sprecyzowano jednak czy chodzi o Azjatę z Bliskiego czy Dalekiego Wschodu).

Robiliśmy zdjęcia Big Bena i wtedy zobaczyliśmy wszystkich tych ludzi biegnących w naszą stronę. Był tam na oko 40-letni Azjata, z bardzo długim nożem – relacjonowali w rozmowie z mediami świadkowie zamachu.

Prawdopodobnym motywem zamachu, tak jak w przypadku poprzednich, jest wojna religijna z Europą.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSą pierwsze, wstrząsające relacje świadków zamachu w Londynie (VIDEO)
Następny artykułTo jeszcze nie koniec. Zagrożenie bombowe w Londynie!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również