UDOSTĘPNIJ

Powoli zaczyna się krystalizować lista kandydatów na prezydenta Warszawy, którego mieszkańcy stolicy wybiorą już w przyszłym roku. Personalia reprezentanta swojego ugrupowania w tych prestiżowych wyborach ujawnił właśnie Paweł Kukiz.

Lider Kukiz’15 jako kandydata z ramienia swojego ruchu wskazał wicemarszałka Sejmu, Stanisława Tyszkę. Paweł Kukiz zastrzega jednak, że nazwisko kandydata w warszawskich wyborach może ulec zmianie.

Tyszka, chyba że…

W programie Moniki Olejnik na antenie TVN24 Kukiz stwierdził, że największe szanse na udział w wyborach ma Stanisław Tyszka. Lider trzeciej co do wielkości siły w Sejmie nie zamyka jednak drzwi innym potencjalnym kandydatom. Kukiz oznajmił, że nazwisko reprezentanta jego ruchu w przyszłorocznych wyborach może ulec zmianie, jeśli pojawi się polityk „mający większe szanse w wyborach prezydenckich w Warszawie”. Lider ruchu zaznacza jednak, że taka osoba musi być „powiązana z ruchami miejskimi” i „pochodzić z Warszawy”.

Wydaje się, że drogę do kandydatury Tyszce utorowało odejście Piotra Liroya-Marca z Kukiz’15, który znajdował się w gronie faworytów do nominacji.

Stanisław Tyszka jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora prawa uzyskał na Uniwersytecie we Florencji. W latach 2013-2014 był doradcą Jarosława Gowina i członkiem zarządu Polski Razem.

Źródło: niezależna.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również