UDOSTĘPNIJ
wikipedia.org

Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki ujawniono koszt zakupu 50 śmigłowców wielozadaniowych H225M Caracal.

Szef Inspektoratu Uzbrojenia MON gen. bryg. dr Adam Duda poinformował posłów, , że ostateczna cena zakupu Caracali to 13,347 miliardów złotych. Informacja ta została potwierdzona przez wiceministra gospodarki – Jerzego Pietrewicza.

Wartość offsetu nie jest jeszcze znana, lecz według obowiązującej ustawy powinna być równa co najmniej 100% wartości kontraktu.

Podczas posiedzenia ujawniono też wartość ofert konkurentów Caracala. Wartość offsetu zadeklarowana przez Augusta Westland to 16 miliardów złotych. Natomiast Sikorsky Aircraft przedstawił ofertę o wartości 12,36 miliardów złotych.

Szef Inspektoratu Uzbrojenia przypomniał, że oferty przedsiębiorstw przedstawionych powyżej, nie spełniły wymogów formalnych i technicznych.

Wszystkie trzy oferty, jakie otrzymaliśmy w przetargu na śmigłowce przekraczały możliwości resortu do jego sfinansowania. Skorzystaliśmy z możliwości obniżenia liczby zamawianych śmigłowców” – dodał gen. Duda.

jo, źródło: altair.com.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRyfiński do marszałek: kury macać i krowy doić, a nie być marszałkiem Sejmu
Następny artykułZamach na Kopacz, czyli zamach czy przypadek?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również