UDOSTĘPNIJ

„Dziennik telewizyjny” zastąpiony został przez „Wiadomości” 18 listopada 1989 roku. Przez prawie trzy dekady istnienia serwisu informacyjnego widzowie mieli okazję poznać dziesiątki prezenterek. Jak potoczyły się ich losy, czy odejście z Telewizji Polskiej przekreśliło ich karierę w mediach?

Jedną z pierwszych dziennikarek występujących w „Wiadomościach” była Aleksandra Jakubowska. Znana jeszcze za czasów „Dziennika telewizyjnego” odeszła z wizji w spektakularny sposób. Gdy dowiedziała się o zastąpieniu Andrzeja Drawicza przez Mariana Terleckiego, wzięła torebkę i po pożegnaniu się z widzami po prostu opuściła studio nagrań dnia 13 stycznia 1991 roku.

Co później?

Po odejściu z TVP została politykiem w partii SLD. Była również rzecznikiem prasowym, wiceministrem kultury a także objęła posadę generalnego konserwatora zabytków za rządów Leszka Millera.

W latach 90 prym wiodła Grażyna Bukowska. Swoją przygodę z Telewizją Polską zaczęła już w 1979 roku po wygraniu konkursu na dziennikarza telewizyjnego. Jej kariera w późniejszych latach nie potoczyła się jednak tak dynamicznie. Aktualnie jest rzecznikiem w firmie Chevron Polska.

Małgorzata Szelewicka została zwolniona z pracy w 1995 roku bez podania konkretnego powodu. Krążą plotki, że była po prostu zbyt ładna na pracę w serwisie informacyjnym. Obecnie ma 60 lat, jest wdową z dwójką dzieci. Prowadzi własną firmę szkoleniowo-biznesową.

Dorota Warakomska prowadziła „Wiadomości” od 1992 do 1997 roku. Potem rozpoczęła prace jako korespondentka ze Stanów Zjednoczonych. Dziś ma 54 lata i jest prezesem w SKK- Stowarzyszeniu Kongresu Kobiet.

źródło:http://www.fakt.pl

fot.http://plejada.pl
fot.https://dorzeczy.pl
fot.www.pomponik.p
fot.www.fakt.p
fot.www.pomponik.p
fot.http://plejada.pl
fot.http://www.fakt.pl

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również