UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay (Activ-Michoko)

Chociaż na razie zmiany widać jedynie na paragonach, niedługo wszystkie szyldy stacji benzynowych Statoil znikną z polskich miast. Zastąpi je za to marka Circle K, co stanowi opóźniony rezultat intratnej transakcji z 2012 roku. Specjaliści zastanawiają się, czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na funkcjonowanie firmy oraz jej zyski.

Statoil był na ten moment piątą co do wielkości siecią stacji benzynowych w Polsce. Od 2012 roku zmieniła ona jednak właściciela, przez co teraz musi przyjąć nazwę Circle K. 5 lat temu Norwegowie sprzedali 2300 stacji w Europie Północnej kanadyjskiej sieci sklepów spożywczych Couche-Tard. Odpowiedzialny za nią miliarder Alain Bouchard do 2017 roku mógł używać nazwy Statoil, jednak czas ten powoli się kończy.

W Norwegii zmiana nazwy rozpoczęła się już w zeszłym roku. W tym obejmie ona za to także Polskę oraz kraje bałtyckie. W 2018 roku dotrze do Rosji. Eksperci zastanawiają się, czy zmiana w jakikolwiek sposób wpłynie na funkcjonowanie firmy oraz jej ogromne zyski. Na konkretne dane trzeba będzie jeszcze prawdopodobnie poczekać.

 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również