UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Silar)

Chociaż większości polskich wyborców bez wątpienia wydaje się, że Jarosław Kaczyński nie ma wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości żadnej konkurencji, najnowszy sondaż może zaskoczyć. Jak się bowiem okazuje, mit prezesa partii rządzącej, jako najbardziej wpływowego człowieka w Polsce, zdaje się niejako upadać.

W badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu dziennika „Rzeczpospolita” grupa Polaków została zapytana o to, czy chcieliby, aby Jarosław Kaczyński zastąpił Beatę Szydło na fotelu premiera. Podobne doniesienia o możliwych zmianach na czele rządu pojawiły się bowiem w mediach jakiś czas temu.

Według 63,3 proc. ankietowanych Kaczyński nie powinien jednak przejąć stanowiska Szydło. 16,7 proc. chciałoby takiego rozwiązania, a dokładnie jedna piąta nie ma zdania na ten temat.

Dla szefa PiS wynik sondażu okazał się więc niemałym policzkiem wizerunkowym. Znaczna większość wyborców zaufała bowiem w roli premiera nie jemu, a Beacie Szydło, która ponoć jest już bardzo zmęczona odpowiedzialnością w roli szefowej rządu. Być może tego typu sondaż doda jej jednak sił do dalszej pracy.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również